Poklad Černého delfína

Domů
Nahoru
Pojď se mnou...
Jestřábůb životopis
Jestřáb a skauting
Kreslené seriály
Čtenářské kluby
13 bobříků
Některé knihy o Jestřábovi
KPZ
Bibliografie
Poděkování

POKLAD ČERNÉHO DELFÍNA

..."Půjčte si naši pilu!" vykřikl ještě na nešťasné Modré Standa a již se řítil za ostatními hochy své hlídky do vody, s koláčem dřeva v ruce. Asi sto metrů odtud je na protějším břehu očekával Zdeněk. Budou u něho určitě první!
Napětí však nebylo u konce! V největším proudu řeky Standa uklouzl po hladkém kamenu, upadl do bouřících vln a dřevěné kolo mu uplavalo. Nastala divoká honba za ním. Slávek a Vojta, kteří již přebrodili, znovu vskočili do vody a pomáhali koláč dřeva zachraňovat.

"Pozor, pozor, rychle!" vykřikl najednou Zbynda. "Podívejte - Zelená má už také uříznuto - a brodí se ke Zdeňkovi!"
Deset drahocenných písmen do Lodní knihy bylo v sázce. Doběhnou-li první ke Zdeňkovi Zelení, dostanou šedesát písmen a Standovci jako druzí jen padesát.
"Zůstaň na břehu! Zůstaň na břehu!", vykřikl Standa duchapřítomně na Gustu, který běžel podél nich a právě se chystal také vskočit do vln. "Hodíme ti koláč na břeh!"
Byl to spásný nápad v poslední chvíli. Vojta dostihl dřevěný kotouč, velikým obloukem jej vyhodil z vody směrem ke Gustovi, ten jej zachytil v letu, dříve než se koláč mohl kamsi odkutálet a rozběhl se s ním ke Zdeňkovi.

Knížka o turistickém oddílu mládeže TJ Radlice ("úkryt" některých skautských oddílů za totality - kolik z nás pohostinné přístřeší TOMů v té době využilo !!!). Dlouho ležela v šuplíku a vyšla až v roce 1967.

Zpět k seznamu knih