Základní škola a Mateřská škola
v Rapšachu

Domů
Nahoru


2018/2019  I. část


16. 1. se naši žáci a žákyně II. stupně zúčastnili pod vedením p. uč. O. Maxy a p. uč. P. Křížové další lekce ve školičce bruslení v prostorách Tyršova stadionu v Třeboni.

FOTOGALERIE

VIDEO

 

15. 1. se naši žáci a žákyně 3., 4. a 5. třídy zúčastnili páté dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci.

Lekcí je naplánováno deset (do 12. února) a realizují se vždy v úterních termínech pod vedením p. uč. R. Círalové a p. uč. J. Sváčka v období od listopadu do února.

 

 

VIDEO

15. 1. se naši žáci a žákyně 8. třídy se pod vedením p. uč. M. Kvapila vypravili do Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni, kde se v rámci „Vědeckého dopoledne“ seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí, ekologie, vodohospodářství a udržení vody v krajině.

Zaměřili jsme se (exkurze v terénu, přesun mikrobusem) na vodní stavby v naší krajině – jezy (první, moderní, kompletně opravený po povodních na „Rozvodí“ a druhý, starší a vodácky patřící mezi nejnebezpečnější, Pilař) a mosty (historické i moderní) – navštívili jsme železobetonový silniční most č. 1536-1 z roku 1925 na silnici z obce Stříbřec do Staré Hlíny, který přemosťuje Novou řeku (http://www.mosty-tunely.cz/objekty/detail/most-pres-novou-reku-stribrecky-most/).

Cílem této aktivity je zvýšení zájmu o polytechnické vzdělávání u žáků a žákyň základních škol.

DĚKUJEME POHOSTINNÝM ORGANIZÁTORŮM – PEDAGOGŮM A STUDENTŮM A ŘIDIČŮM – ZA VELMI POUČNĚ A ZAJÍMAVÉ STRÁVENÝ ČAS A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY!!!

 

FOTOGALERIE

 

14. 1. – 15. 1. Paní Zima stále přisypává…

 

11. 1. jsme v 6.45 hodin SEZČ zaznamenali pokles teploty na – 4°C.

 

10. 1. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z pitíčka jablíčko v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

10. 1. se naši žáci a žákyně II. stupně a jejich vyučující v rámci odpolední výuky zúčastnili naučně poznávací besedy o cestovatelských zážitcích z Arménie, Gruzie a Ázerbájdžánu, a to pod vedením p. uč. Ondřeje Maxy.

DĚKUJEME p. uč. O. MAXOVI ZA VELMI POUČNÉ A ZAJÍMAVÉ VYPRÁVĚNÍ!!!

FOTOGALERIE

 

 

 

8. 1. jsme zveřejnili zprávičky z naší mateřské školičky sepsané p. uč. Gabrielou Sarah Círal a p. uč. Kateřinou Bjelovou:

Listopad

Měsíc listopad jsme s dětmi věnovaly tématu „Zdraví, zdravá strava, péče o naše tělo a nemoc“. Děti si vyzkoušely několik činností, při kterých si uvědomovaly stavbu lidského těla, vnitřní orgány a jejich funkce. Nejvíce času jsme věnovali hygieně ústní dutiny (správnému čistění zubů).

 • Stavíme kamaráda z kostiček (tvar lidského těla)

 • Obkreslujeme kamaráda (uvědomování a dokreslování částí lidského těla)

 • Hrajeme si na doktory

 • Zdravá strava a čistění zubů

Na začátku měsíce jsme společně s dětmi stihly zasadit vrby na školní zahradě.

15. 11. Drakiáda – další akce ve školce byla plná draků a nejenom papírových. Od samého rána si děti připravovaly dráčky z perníku. Válely a vykrajovaly těsto, které po upečení zdobily bílkovou polevou a sladkým sypáním. V dračím duchu probíhal celý den. Dračí cvičení s ocásky a tanec s drakem „Dupy, dupy, dup, draka bolí zub“. Nakonec si děti své perníkové dráčky ozdobily skládanými papírovými ocásky.

Prosinec

5. 12. jsme s dětmi vystupovaly u příležitosti příchodu čertů a rozsvícení vánočního stromu v Rapšachu. Děti recitovaly o příchodu Mikuláše, o stříbrné hvězdičce a zazpívaly vánoční píseň za doprovodu rolniček.

6. 12. proběhlo ve školce vánoční tvoření za pomoci rodičů a jejich dětí. Celá akce byla velice příjemná a zdařilá. Tímto bychom ještě jednou velice rádi poděkovali všem, kteří se jí zúčastnili.

Vánoční čas jsme s dětmi strávily návštěvou místního kostela, ve kterém byl vystaven Betlém. Také jsme navštívili a zároveň popřáli pěkné svátky všem přátelům z Praktické školy a Základní školy v Rapšachu.

20. 12. Tento den byl plný čekání na Ježíška. Od rána děti přinášely jejich domácí cukroví na vánoční hostinu, poslouchaly vánoční koledy a připomínaly si vánoční tradice. Celé vánoční dopoledne bylo zakončeno bohatou nadílkou, ze které měly děti velkou radost. Všechny dárky si ihned vyzkoušely a prohlédly. Celý adventní čas jsme si s dětmi náramně užily a již teď se těšíme na rok nový.

DĚKUJEME!

 

FOTOGALERIE

 

8. 1. nám Paní Zima nadělila sněhové peřinky.

 

3. 1. – 4. 1. bylo vyhlášeno ředitelské volno.

 

1. 1. 2019 jsme se spolu s TOMÍKY od 10.00 hodin vypravili z návsi u kostela na již tradiční a stále oblíbený novoroční výšlap s pečením buřtíků. Bylo nás osmnáct a jeden pejsek. Prošli jsme obvyklou trasu Rapšach – Kočvarák – Peklo – Františkov – Rapšach a jak naměřila Petra, bylo to 6,2 kilometru.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019!!!

 

 

FOTOGALERIE

 

30. 12. od 10.00 hodin uspořádal ve školní tělocvičně náš TOM Práčata 34. ročník vánočního turnaje v líném tenise. Turnaje se zúčastnilo osm dvojic. A tak jsme si opět v čase všeobecného svátečního odpočinku a pojídání všelijakých dobrot protáhli svá tělíčka a zpevnili svalíčky.

 

Výsledky 34. ročníku vánočního turnaje v líném tenisu:

1. místo: Kájina a Adýs

2. místo: Honza a Tedýs

3. místo: Kuba a Ondra

 

Všem zúčastněným soutěžícím děkujeme za skvělé výkony

a stanuvším na stupních vítězů gratulujeme!!!

 

FOTOGALERIE

 

26. 12. se v kostele sv. Zikmunda od 15.00 hodin uskutečnil vánoční koncert v podání Rapšašského komorního orchestru.

Děkujeme našim vystupujícím žákům a žákyním a p. uč. Radce Círalové za jejich přípravu!!!

Děkujeme muzikantům, pěvcům a pěvkyním z Rapšašského komorního orchestru za příjemné setkání s duchovní hudbou!!!

FOTOGALERIE

 

21. 12. PŮJDEM SPOLU K BETLÉMU. Celkem 15 tomíků se nás vypravilo do Suchdola nad Luž. k betlému, k dílu místního řezbáře M. Bicana. Zpátky po svých 5 km. Počasí nám moc nepřálo, a tak teplý čaj, sladká vánočka a vánoční cukroví přišlo vhod. Trochu jsme zavzpomínali nad fotkami na letošní akce a nakonec si „zaprskali“.

FOTOGALERIE

 

21. 12. Vánoce v 1. třídě. Celý den jsme si společně náramně užili. Nejdříve jsme si přečetli vánoční příběh o narození Ježíška a zazpívali si koledy. Potom jsme se pokusili věštit budoucnost pomocí rozkrojeného jablíčka, směru kouře ze sfouknuté svíčky a hozením bačkory přes rameno.  Nazdobili jsme si perníčky a pak už jsme se netrpělivě pustili do rozbalování dárků. A i když jsme si mysleli, že Ježíšek už školákům do školy dárky nenosí, našli jsme od něj pod stromečkem dopis i dárek.  A protože Ježíšek ví, jak pěkně už jsme se naučili číst a jak rádi máme knížky, jednu nám přinesl. Už se moc těšíme, kolik zábavy si v novém roce, nejen s novou knížkou, užijeme.

 

FOTOGALERIE

 

 

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE Z I. STUPNĚ

21. 12. smíšené týmy složené z žáků a žákyň I. a II. stupně plnily různé úkoly Vánočních her, které pro nás zorganizovali naši vycházející žáci a žákyně se svým p. tř. uč. Ondřejem Maxou.

Na stanovištích rozmístěných v učebnách, tělocvičně a prostorách školy jsme soutěžili: vánoční karaoke, zdobení stromku, vánoční slova, ledová dráha, vánoční básnička, hádanky, kreslené Vánoce.

Za odměnu jsme mlsali slaďounký perník z vesničky vydražené manžely Adamovými – děkujeme!!!

A ve třídách jsme si užívali vánoční pohodu u stromečků s dárečky od kámošů a kámošek a se sladkým a voňavým cukrovím. Ve školní družině nám nadělil Ježíšek dárky již včera.

 

Výsledky Vánočních her 2019

1. místo tým Evči M.

2. místo Ondry M.

3. místo tým Terky D.

 

Všichni jsme se snažili a vánoční hry si užili!!!

Děkujeme naší devítce, všem vycházejícím žákům a žákyním,

všem zúčastněným soutěžícím

a vítězům gratulujeme!!!

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2019!!!

 

20. 12. jsme zveřejnili:

18.12. si naši prvňáčci se svou p. uč. Janou Šikrovou a spolu s kamarády a kamarádkami z mateřské školy připravili vánoční nadílku i pro lesní zvířátka. A ještě si u toho skvěle zařádili ve sněhu.

 

 

FOTOGALERIE

 

19. 12. ve středu si pro 4. a 5. třídu připravili rodiče Lucky Machačové zajímavou besedu o místech, která navštívili během 50denního putování po Balkánském poloostrově. Na krásných fotografiích ukázali přírodní zajímavosti, historii a kulturu států. Z cest dovezli mušle, větvičky bavlníku a na ochutnání halvu (jednu z nejstarších řeckých cukrovinek vyrobených ze sezamových semínek).

Děkujeme za milé a poučné setkání.

FOTOGALERIE

 

20. 12. se naši žáci a žákyně II. stupně zúčastnili pod vedením p. uč. O. Maxy a p. uč. I. Záhorovské tréninku ve školičce bruslení v prostorách Tyršova stadionu v Třeboni.

 

18. 12. se naši žáci a žákyně 8. třídy se pod vedením p. uč. M. Kvapila vypravili do Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni, kde se v rámci „Vědeckého dopoledne“ seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí, ekologie, vodohospodářství a udržení vody v krajině.

Pracovali s profesionální laboratorní a terénní měřicí a průzkumnou technikou pro sledování cest vody krajinou.

Zaměřili jsme na povrchovou vodu, složení vody, organismy ve vodě,  měření kvality vody, rozpuštěný kyslík ve vodě, látky ve vodě, pitnou vodu, mikroskopická pozorování a praktické použití měřicích přístrojů při analýze vody.

Cílem této aktivity je zvýšení zájmu o polytechnické vzdělávání u žáků a žákyň základních škol.

DĚKUJEME POHOSTINNÝM ORGANIZÁTORŮM – PEDAGOGŮM A STUDENTŮM – ZA VELMI POUČNĚ A ZAJÍMAVÉ STRÁVENÝ ČAS A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY!!!

FOTOGALERIE

 

18. 12. se naši žáci a žákyně 3., 4. a 5. třídy zúčastnili čtvrté dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci.

Lekcí je naplánováno deset (do 12. února) a realizují se vždy v úterních termínech v období od listopadu do února (odjezd v 11.15 hodin z rapšašské návsi a návrat kolem 15.15 hodin tamtéž).

Před plaveckým výcvikem se spolu s p. uč. R. Círalovou a p. uč. J. Sváčkem vypravili do historického centra a užívali si adventní čas:

- Aqua show sv. Florián – druhá svého druhu v Evropě, kombinace světelných efektů, videoprojekce a obrazců za pomoci padající vody poskytuje nádhernou podívanou.

- Výstava jihočeských betlémů.

- Rozchod v Panské ulici.

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

 

 

VIDEO

17. 12. se uskutečnilo od 16.00 do 19.00 hodin vánoční setkání v naší škole, kterému předcházela dlouhodobá a svědomitá příprava (spojená s také s generálkou jednotlivých vystoupení 17. 12. dopoledne) našich žáků a žákyň vedených svými vyučujícími.

Program vystoupení žáků a žákyň naší základky ve školní tělocvičně

 • Úvodní píseň 4John se 4. a 5. třídou

 • Film 9. třídy

 • Pásmo písniček 1. třídy

 • Violoncello – Karolínka Korbelová

 • Klavír – Danda Šikr

 • Kroužek hry na zobcovou flétnu

 • Píseň 4John se 4. a 5. třídou

 • Dobročinná dražba perníkového modelu malebné vesničky s kostelíkem

 • Film 8. třídy

 • Scénka 7. třídy

 • Píseň 4John se 4. a 5. třídou

 • Cvičení 2. a 3. třídy

 • Tanec 6. třídy

 • Závěrečný společný zpěv koledy s žáky a žákyněmi II. stupně.

 

VÝTĚŽEK Z DOBROČINNÉ DRAŽBY PERNÍKOVÉHO MODELU MALEBNÉ VESNIČKY:

3.500, - CZK

VELICE DĚKUJEME RODINĚ ADAMOVÝCH!!!

 

 

Slavnostní punč, grilované klobásky, párky v rohlíku, pikantní zelňačka, koláčky, minipizzy nebo slaďoučké perníčkové stromečky, domečky, svícny a mnoho dalších pochoutek opět jako tradičně dodaly nejen zrakovým, ale i čichovým, chuťovým a hmatovým smyslům to pravé vánoční potěšení.

 

Doprovodné akce

§  vánoční trh dětských výrobků z vánočních dílen, 1. třídy a ze školní družiny: vánoční dekorace, perníkové stromky a svícínky, vánoční stromky pletené a obšívané, keramické stromky zdobené knoflíky, přáníčka s vyšívanými motivy, papíroví a dřevění andílci, svícínky, zvonečky a věnce, perníkové chaloupky a mísy s perníčky

§  prodej sladkých a voňavých perníkových stromků a svícínků, drobných perníkových výrobků různých tvarů a velikostí, stromečky s voňavým kořením

§  občerstvení – vánoční punč (pro malé a velké) a jiné osvěžující a lahodné nápoje, grilované klobásky, pikantní zelňačka, párky v rohlíku, koláčky, minipizzy, dobroty a dobrůtky

§  bohatá tombola – drobnosti do bytu i kanceláře, hračky, potřeby pro kutily, drogerie a kosmetika, módní doplňky apod.

§  výstavka dětských prací – adventní věnec a vánoční dekorace, přáníčka, drobné ozdoby na stůl i do květináčů, výtvarná díla a dílka, stříhané obrázky, Mikulášové, čertíci, andělé, sněhuláčci, zimní krajinky atd.

 

Zakoupením tomboly, výrobku nebo produktu u stánku s tímto označením podpoříte mimoškolní činnost našich dětí – děkujeme VÁM!!!

Pestrý a bohatý program opět nabídl všem našim návštěvníkům a divákům především nejedno originální taneční, hudební, koncertní, dramatické či pěvecké vystoupení našich žáků a žákyň, která si pilně a zodpovědně připravovali a dolaďovali se svými vyučujícími zejména v tomto čase adventním.

Také o dětské výrobky v rámci prodejní výstavky, občerstvení, dražbu a tombolu opět projevili přítomní návštěvníci obrovský zájem, za který velmi děkujeme!!!

Děkujeme všem našim návštěvníkům, pozorným posluchačům a divákům!!!

Děkujeme rodičům, kteří podpořili své děti účastí na jejich vystoupení!!!

Děkujeme všem našim dětem a dospělým, kteří se na přípravě vánočního setkání podíleli!

Děkujeme skupině 4 John (Honzovi Holubovi) za doprovod a ozvučení vánočního setkání!!!

Děkujeme všem malým a velkým organizátorům a vystupujícím za důstojnou prezentaci své školy a zdárný průběh našeho již tradičního vánočního setkání!!!

 

FOTOGALERIE - výroba perníkové vesničky

FOTOGALERIE - vaříme a pečeme

FOTOGALERIE - fotky od Káji

FOTOGALERIE - fotky od Honzy

 

13. 12. se naši žáci a žákyně 2. – 5. třídy pod vedením tř. p. uč. Radky Círalové a tř. p. uč. Jaroslava Sváčka vypravili do adventní Třeboně, kde zhlédli filmové představení Grinch.

 

FOTOGALERIE

 

 

13. 12. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z hrušky v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

11. 12. (a také 13. 12.) se naši žáci a žákyně II. stupně připravovali na vánoční setkání ve škole: pilně tvořili ve vánočních dílnách, pilovali svá vystoupení a připravovali výzdobu tříd a školy.

V úterý jsme ve vánočních dílnách tvořili a připravovali tombolu od čtvrté vyučovací hodiny a v rámci odpolední výuky a ve čtvrtek jsme navíc dolaďovali svá vystoupení.

Paní Zima nám již o rána přisypávala do sněhové peřinky další bohatou a třpytivou nadílku.

Ve školní družině paní vychovatelky nazdobily se svým dospělácko-žákovským týmem naše oblíbené perníkové stromky, svícínky a slaďoučké perníčky.

Vánoční dílny na II. stupni:

-         pletené vánoční zvonečky a jiné dekorace – vedoucí p. uč. Marie Jirků (učebna fyzika)

-         chaloupky z perníku a jiné dobrůtky a model malebné vesničky do dobročinné dražby – vedoucí p. uč. Pavlína Křížová (učebna dějepis)

-         vánoční stromečky a dekorace – vedoucí p. uč. Ivana Záhorovská (učebna kreslírna)

-         vánoční tombola – p. uč. Martin Wipplinger a p. uč. Ondřej Maxa.

A tak jsme opět v naší školičce vykrajovali, obrušovali, spojovali, ochutnávali, slepovali, pletli, proplétali, modelovali, vařili, odlévali, malovali, aromatizovali, kutili, zdobili, pletli, balili, vázali, vystřihovali, aranžovali, dekorovali,…; učebna dějepisu včetně školní družiny byla provoněna sladkým těstem a různými tajuplnými ingrediencemi a kořením.

A dařilo se nám…

…děkujeme všem zúčastněným za zodpovědně a kvalitně odvedenou práci!!!

 

FOTOGALERIE

 

11. 12. se naši žáci a žákyně 3., 4. a 5. třídy zúčastnili třetí dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci. Lekcí je naplánováno deset (do 12. února) a realizují se vždy v úterních termínech v období od listopadu do února (odjezd v 11.15 hodin z rapšašské návsi a návrat kolem 15.15 hodin tamtéž).

 

9. 12. se v kostele sv. Anežky v Českých Velenicích od 16.00 hodin uskutečnil vánoční koncert v podání Rapšašského komorního orchestru, doprovázeného našimi dětmi. Děkujeme všem vystupujícím žákům a žákyním a p. uč. Radce Círalové za jejich přípravu!!! Děkujeme muzikantům, pěvcům a pěvkyním z Rapšašského komorního orchestru za příjemné setkání s duchovní hudbou!!! Koncert v Rapšachu se uskuteční 26. 12. 2018 od 15:00 hodin. Nenechte si ho ujít!

 

7. 12. se v dopoledních hodinách uskutečnilo školní (vánoční) fotografování s firmou KODAK expres – Vladimír Cibulka podle objednávek našich dětí a jejich rodičů z naší základky a mateřinky.

 

FOTOGALERIE

 

5. 12. uspořádal od 17.00 hodin na naší návsi taneční soubor Trnky brnky, SDH Rapšach a Obec Rapšach ve spolupráci se ZŠ a MŠ Rapšach, SK Rapšach a p. I. Průchou mikulášskou nadílku spojenou se slavnostním rozsvícením vánočního stromu.

Celý večer zahájily děti z naší Mateřské školy pod vedením p. uč. Kateřiny Bjelové a Gabriely Sarah Círal. Po zpívánkách a rozsvícení stromku se otevřely brány pekelné a čerti zaplavili náves. Všechny přítomné posléze přivítal vlídný anděl a hodný Mikuláš naděloval dětem za písničku či básničku dárky. Po nadílce následoval nádherný ohňostroj.

Přítomní malí i velcí se občerstvovali koláčky nebo vánočkou a zahřáli se vánočním punčem.

Děkujeme všem přítomným dětským a dospěláckým návštěvníkům a všem organizátorům za zdárný průběh rozsvícení vánočního stromku a mikulášské nadílky!!!

 

FOTOGALERIE

 

5. 12. navštívil děti z naší základky a mateřinky a také ze ZŠ praktické Mikuláš za doprovodu andělů a čertů.

Hodný a laskavý patron všech dětí Mikuláš svým vlídným slovem povzbuzoval spolu s milými anděly všechny děti, hlavně ty menší, které při řádění rozpustilých čertů slibovaly, že už nikdy nebudou zlobit ani doma, ani ve škole, ani maminku či tatínka nebo paní učitelku, že budou hodné, pilně pomáhat a psát domácí úkoly. Za básničku, písničku či pěkně vymalovaný obrázek nebo i za slib poslušnosti dostal každý malou sladkou odměnu.

Mikuláši, andělé a čerti, děkujeme za návštěvu!!!

 

FOTOGALERIE

 

4. 12. se naši žáci a žákyně 3., 4. a 5. třídy zúčastnili druhé dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci. Lekcí je naplánováno deset (do 12. února) a realizují se vždy v úterních termínech v období od listopadu do února (odjezd v 11.15 hodin z rapšašské návsi a návrat kolem 15.15 hodin tamtéž).

FOTOGALERIE

 

4. 12. hlásí 1. třída:

Protože vánoční čas je doba, kdy bychom měli především dělat radost druhým, rozhodli jsme se udělat radost našim zvířecím kamarádům ze záchranné stanice v Třeboni. Vyrobili a dovezli jsme jim obrázkového vánočního kapříka, něco dobrého na zub a také jsme přispěli ze svých kasiček naší kamarádce Bodlince. Bodlinka sice už samozřejmě chrní, ale viděli jsme spoustu jiných zvířátek. Kunu, lišáka, káňata, krkavce, labutě, čápa, volavku, poštolku a spoustu dalších. Puštíka Béďu a Vydrýska jsme si i pohladili. Moc se nám ve stanici líbilo a slíbili jsme si, že se tam zase brzy vrátíme.

FOTOGALERIE

 

3. 12. se naši žáci a žákyně II. stupně se svými třídními vyučujícími vypravili na dva zápasy Mistrovství světa ve florbalu v O2 Aréně.

A co jsme si kromě samotného soupeření týmů mohli mimo jiné užívat? Unikátní intro show s projekcemi, Social Watch – zapojení do show na kostce, při použití hashtagu #WFCprague, Noise Meter – měřič hlasitosti, scénky s maskoty, přestávkové aktivity a soutěže, tleskátka, roztleskávačky, zapojení do show se svícením mobilními telefony, Emoji challenge na kostce.

Více na https://www.ceskyflorbal.cz/ms2018/

ČEŠI, DO TOHO!!!

 

FOTOGALERIE

 
1. 2. jsme se byli podívat v Praze nejen na rozsvícení Vánočního stromu na Staroměstském náměstí.

FOTOGALERIE

 

29. 11. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z jablíčka v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

28. 11. jsme v 7.00 hodin SEZČ zaznamenali pokles teploty na – 7°C.

 

27. 11. se naši nadějní florbalisté z řad žáků I. stupně zúčastnili pod vedením p. uč. Ondřeje Maxy turnaje ve florbalu – ČEPS-cup – v Městské sportovní hale v Jindřichově Hradci.

Soupiska našeho týmu: Marek Šťáva, Pavlík Šťáva, Kubík Daněk, Tonda Ouška, Pepča Břenek a Danda Šikr.

Všem našim zúčastněným sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!!!

FOTOGALERIE

 

27. 11. se naši žáci a žákyně 3., 4. a 5. třídy zúčastnili první dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci. Lekcí je naplánováno deset (do 12. února) a realizují se vždy v úterních termínech v období od listopadu do února (odjezd v 11.15 hodin z rapšašské návsi a návrat kolem 15.15 hodin tamtéž).

 

27. 11. se naši žáci a žákyně 8. třídy se pod vedením p. uč. M. Kvapila vypravili do Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni, kde se v rámci „Vědeckého dopoledne“ seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí, ekologie, vodohospodářství a udržení vody v krajině.

Pracovali s profesionální laboratorní a terénní měřicí a průzkumnou technikou pro sledování cest vody krajinou.

Zaměřili jsme se podzemní vodu a její ochranu: vsakování vody (terénní pokus – hlína a písek), ochrana před haváriemi a jejich důsledky (simulace havárie – laboratorní pokusy: při změně počasí, studna, svah; hydraulická clona), zemní sondy (terénní práce).

Cílem této aktivity je zvýšení zájmu o polytechnické vzdělávání u žáků a žákyň základních škol.

DĚKUJEME POHOSTINNÝM ORGANIZÁTORŮM ZA VELMI POUČNĚ A ZAJÍMAVÉ STRÁVENÝ ČAS A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY!!!

FOTOGALERIE

 

26. 11. se naši žáci a žákyně 6. a 7. třídy pod vedením p. uč. Pavlíny Křížové a p. uč. Ivany Záhorovské vypravili v rámci výuky mateřskému jazyku do Městské knihovny Třeboň.

Seznámili se s výpůjčním řádem, knižním fondem, jeho členěním a digitální katalogizací a plnili úkoly v pracovních listech za podpory pracovnic knihovny.

Více o knihovně na:

https://www.knihovnatrebon.cz/uvod/

https://www.knihovnatrebon.cz/seminkovna/

DĚKUJEME PRACOVNICÍM KNIHOVNY ZA MILÉ PŘIJETÍ A ZAJÍMAVĚ STRÁVENÝ ČAS S KNIHOU!!!

 

FOTOGALERIE

 

 

 

22. 11. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z kaki v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.                                           Dobrou chuť!!!

 

 

22. 11. se naši nadějní florbalisté z řad žáků II. stupně zúčastnili pod vedením p. uč. Ondřeje Maxy turnaje ve florbalu (kategorie IV. – starší žactvo) v Městské sportovní hale v Jindřichově Hradci.

Soupiska našeho týmu: Honza Krejčí, Kuba Zvěřina, Jirka Daněk, Ondra Marek, Vojta Adam, Domča Dvořák, Míša Baláž a Patrik Šťáva.

Všem našim zúčastněným sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!!!

 

21. 11. se v odpoledních hodinách uskutečnilo jednání pedagogické rady a následně třídní schůzky rodičů s vyučujícími.

 

19. 11. si malá i větší Práčata na oddílové schůzce vyrobila krásné čerty – každý s vlastním obličejem.

Moc se nám povedli!

FOTOGALERIE

 

19. 11. besedovali v rámci 3. vyučovací hodiny naši žáci a žákyně 8. a 9. třídy s lektorkou META, o.p.s. paní Boženou Havlovou o závislostech, návykových látkách a drogách. Více o METĚ, o.p.s. na https://www.meta-ops.cz/kdo-jsme.

Děkujeme lektorce META o.p.s., paní Boženě Havlové, za velmi poučné, zajímavé a inspirativní setkání!!!

 

18. 11. – 19. 11. nám Paní Zima nadělila první sněhovou peřinku.

 

18. 11. zorganizoval náš TOM „Práčata“ na místním hřišti SK Rapšach od 14.00 hodin pro všechny zájemce a zájemkyně, přívržence a přívrženkyně, nadšence a nadšenkyně vzdušného dračího létání, vznášení, startů, vzletů, pádů a kroužení již 18. ročník drakiády, a to na třetí pokus.

Předminulou sobotu (3. 11.): bylo velmi zamračené a mlhavé odpoledne, téměř se nepohnul žádný jinak vždy se alespoň tetelící podzimně zbarvený lístek v korunách okolních stromů, a přesto se slétlo šest draků (a kolem 15 dětí a dospěláků) – vznášeli jsme se však jen chvíli.

A potom (neděle 11. 11.): počasí a vítr nám nepřejí…

A dnes (neděle 18. 11.): v noci mráz, přes den…a pak padal sníh…

Další zpráva: podle vnitřní směrnice Evropské unie č. 156/2018/Dragon smí drak (létající hračka) odstartovat při minimální rychlosti větru 3,72 m/s (tj. 13,392 km/h). Pokud v neděli 11. 11. 2018 nebude vítr této rychlosti dosahovat (laicky řečeno když nebude, do prčic, zase foukat), přeložíme Drakiádu ještě o týden na neděli 18. 11. 2018. Jestli nebude foukat ani pak, bude to po 30 letech poprvé, co bude Drakiáda definitivně zrušena. A byla...

DĚKUJEME SK RAPŠACH ZA POHOSTINNÉ ZÁZEMÍ!!!

DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM A ZASE ZA ROK – SNAD BUDE LÍP!!! (Míněno je lepší počasí!)

 

17. 11. uspořádal náš TOM „Práčata“ celodenní výpravu do Tábora. Akce se v plném počtu zúčastnili všichni, kdo se podíleli na vybírání peněz pro nadaci Českého rozhlasu Světluška, která pomáhá nevidomým. Bylo nás 23 dětí a 3 dospělí.

V Táboře jsme si nejdříve prohlédli táborské podzemí a Muzeum husitství, kde jsme ve dvojicích vyplnili pracovní listy. Pak jsme se přesunuli do Muzea čokolády a marcipánu. To jsme si nejen prohlédli, ale každý jsme si z marcipánu také něco vytvořili. Třetí na řadě bylo Muzeum lega – to už jsme byli dost unavení (zvlášť ti nejmenší).

Nakonec jsme si ještě na táborském náměstí a v přilehlých uličkách zahráli velkou pátrací hru.

Ve vlaku nás za to vše čekaly odměny – čokoládové bonbóny, nafukovací balonky, pohledy, samolepky a Glejt Práčat města Tábora.

Děkujeme Asociaci TOM ČR, která nám na tuhle výpravu přispěla!

 

FOTOGALERIE 1

FOTOGALERIE 2

 

16. 11. jsme v 6.00 hodin SEZČ zaznamenali pokles teploty na – 5°C.

 

16. 11. se rok sešel s rokem a my jsme opět osadili krmítko pro ptáčky na minilatifundii naší školy – u pumpy před ředitelnou.

A tak se nám na jaře dozajista naši malí i větší pernatí sousedé a sousedky jako již každoročně odmění hlasitým cvrlikáním a zlatohrdelním zpěvem za trochu stříšky nad zobáčkem a hlavně za tukové koule plné zrní, slunečnicová semínka a jiné obilovinodobrotopochutiny.

Dobrou chuť vám, naši malí opeření kamarádi!!!

 

14. 11. se naši nadějní florbalisté z řad žáků I. a II. stupně zúčastnili pod vedením p. uč. Ondřeje Maxy turnaje ve florbalu (kategorie III. – mladší žactvo) v Městské sportovní hale v Jindřichově Hradci.

Soupiska našeho týmu: Pepča Břenek, Danda Šikr, Patrik Šťáva, Domča Dvořák, Honza Krejčí, Míša Baláž, Kuba Zvěřina, Jirka Daněk a Ondra Marek.

Všem našim zúčastněným sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!!!

 

 

9. 11. výprava našich vycházejících žáků a žákyň, sedmáků a osmáků pod vedením p. ředitele Karla Snětiny a p. uč. Pavlíny Křížové navštívila v rámci profesní přípravy 24. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích.

Z https://www.vcb.cz/navstevnici/akce/vzdelani-a-remeslo-47.html:

Vzdělání a řemeslo je unikátní výstava určená zejména žákům 9. tříd a jejich rodičům. Školy prezentují své studijní a učební obory a nechybí ani nejvýznamnější zaměstnavatelé regionu. Přítomni jsou jak zástupci škol, tak pracovníci z poradenských středisek, jsou připraveni odpovídat na dotazy a pomáhat žákům tak, aby jim usnadnili rozhodnutí kam nastoupit po základní škole.  Žáci 9. ročníků se můžou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí a přímo na místě se poradit se zástupci jednotlivých škol o možnostech studia i detailech přijímacího řízení. Součástí výstavy Vzdělání a řemeslo bývá také  Veletrh fiktivních firem, který významně napomáhá rozvoji podnikatelských dovedností žáků, kteří si vyzkouší simulaci reálného podnikatelského prostředí v podmínkách tržního hospodářství. A také soutěží o hodnotné ceny Probíhá také bohatý doprovodný program. Na podiu probíhají módní přehlídky, přehlídky šperků, ukázky líčení, účesů a další prezentace prací studentů. A nechybí ani soutěže.

FOTOGALERIE

 

8. 11. besedovali v rámci dopolední výuky (2. vyučovací hodina) naši žáci a žákyně 8. a 9. třídy s p. Mgr. Šárkou Vrchotovou z Obchodní Akademie (OA) v Třeboni o svém dalším profesním růstu, aktuálních podmínkách přijetí ke studiu na této škole (včetně jeho průběhu a ukončení, stipendijních programech, ubytování, trávení volného času) a také o následném uplatnění na trhu práce.

Více na http://www.sostrebon.cz/

Děkujeme p. Mgr. Šárce Vrchotové a studentovi Vojtovi za velmi cenné a poučné informace do našeho profesního portfolia!!!

 

8. 11. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z pitíčka 100% jablko v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

 

FOTOGALERIE

5. 11. při pondělní pravidelné schůzce naši malí a velcí tomíci pod vedením p. uč. Radky Círalové a za účasti pana školníka Františka Davida uklízeli a hrabali listí vpředu na školní zahradě vedle nového multifunkčního hřiště nebo vzadu ve školním sadu, kde v sezóně turistických závodů (TZ) trénují, sportují a plní úkoly na kontrolách TZ nebo si hrají a soutěží. A po usilovné práci zasloužená odměna – voňavé buřtíky a v sychravém podzimním odpoledni hřejivý ohýnek.

DĚKUJEME!!!

 

6. 11. zveřejnil garant KMČ p. řed. Karel Snětina nabídku Vánočního čtení z Klubu mladých čtenářů a z Pohádkové školky. Z katalogu je možné si objednat do 16. listopadu 2018.

Více na https://www.kmc.cz

DĚKUJEME PANU ŘEDITELI K. SNĚTINOVI ZA SYSTEMATICKOU A DLOUHOLETOU PÉČI O NAŠE MALÉ A VELKÉ ČTENÁŘE!!!

 

 1. 11. – 2. 11. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z papriky v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

1. 11. naši žáci a žákyně 2. a 3. třídy se svým p. učitelem Jaroslavem Sváčkem v rámci odpoledních pracovních činností zalévali a kropili keře a stromky u našeho nového školního hřiště.

 

1. 11. jsme zveřejnili:

Pěkně se nám to vybarvuje! A za chvíli bude průčelí jako nové.

Děkujeme pánům stavebníkům!

FOTOGALERIE

 

1. 11. jsme zveřejnili zprávičky z naší mateřské školičky sepsané p. uč. Kateřinou Bjelovou a p. uč. Gabrielou Sarah Círal:

ZÁŘÍ 2018

Začátek školního roku probíhal v duchu seznamování.  Do naší MŠ jsme nastoupily dvě nové paní učitelky a pro děti to byla velká změna. Rychle jsme si však na sebe s dětmi zvykly a již jsme se mohly těšit ze společně strávených chvil v mateřské škole.  Od samého začátku školního roku se v naší školce střídala jedna akce za druhou.

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

První akce se konala na konci září 20. 9. a jmenovala se „Uspávání broučků“. Děti si nejprve v mateřské školce vyrobily své broučky, které jsme následně společně odnesly do blízkého lesa za obcí. Malé děti vyráběly broučky z oříšků a velké z listí, které následně dokreslovaly. Do lesa jsme vyšly ráno, po svačince, kterou jsme po příchodu do lesa protáhly o snězení jablíčka. Děti svačinka v přírodě potěšila. Po prozkoumání okolí a lesa samotného se děti pustily do výroby samotných domečků. Vytvořené domečky byly jeden hezčí než druhý. Dětem se moc povedly a měly z nich patřičnou radost. Poté do nich své broučky uschovaly před zimou a my se mohly opět společně vydat na cestu zpět do školky.

SPOLEČNÉ VYSTOUPENÍ V RAPŠACHU

V sobotu 22. 9. 2018 jsme společně s dětmi vystupovaly na oslavě založení obce Rapšach a 100. výročí založení Československa. Děti předvedly, jak jsou nejen hudebně, ale i tanečně nadané. Zatančily na dvě písničky „Beruško, půjč mi jednu tečku“, na kterou si vyrobily berušková křidélka, tykadélka si zakoupily za probíhající akce „Světluška“. Spojily se tak dvě krásné věci a v samotném výsledku vypadaly děti skvěle. Druhou písní byli „Hasiči“, kterou děti doplnily o kostým v podobě reflexních vest a hadic ze stužek. Všichni jsme si vystoupení náramně užili a dětem byl velkou odměnou nejenom sladký bonbón, ale především velký potlesk a pochvala publika a všech přítomných.

ŘÍJEN 2018

POHÁDKA O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE

Na začátku měsíce, 2. 10., k nám do školky přijelo divadélko LUK s pohádkou „O perníkové chaloupce“. Ten den jsme k nám pozvali také prvňáčky ze ZŠ Rapšach a děti z Praktické školy v Rapšachu. Všichni byli rádi, že se po nějaké době vidí a děti ze školy si rádi připomněly školkové prostředí. Když samotná pohádka začala, děti z malé třídy ve školce měly trochu strach. Paní učitelka je však uklidnila a všichni si mohli pohádku užívat plnými doušky. Podle projevů dětí, kdy se smály, tleskaly a byly skvěle vtažené do děje, bylo evidentní, že si pohádku velice užívaly. Děti herce odměnily velkým potleskem a závěrem jim u stolečku nakreslily obrázek perníkové chaloupky, Jeníčka a Mařenky.

PEČEME JABLEČNÝ ŠTRÚDL

V říjnu jsme si s dětmi povídaly o několika podzimních tématech a mezi ně patřila i jablíčka, která se na podzim sklízí. Nakonec jsme si s dětmi upekly společně jablečný štrúdl. Děti samy loupaly a strouhaly jablíčka, dochucovaly, dávaly na těsto, potíraly vajíčkem. Společně jsme ho daly do trouby a už jen čichaly tu vůni, která si linula třídou. Po řízené činnosti jsme šly ven na zahradu a štrúdl jsme si společně snědly i s malými dětmi. Udělaly jsme si hezké dopoledne oslazené štrúdlem z jablíček.

HALLOWEENSKÁ PŮDA V ZŠ

25. 10. jsme byli pozváni do ZŠ na půdu, kterou děti ze základní školy halloweensky vyzdobily. Děti ze školky se moc těšily. Některé si přinesly i klobouky, růžky, aby se také trochu vyzdobily. Ve školce jsme dětem ze školy jako poděkování za pozvání vyrobili papírové netopýry, které jsme jim donesli. Děti mohly vidět několik strašidel, svícnů, pavouky a papírovou pamětní listinu, na kterou, kdo uměl, tak se podepsal, že zde byl.  Děti se trochu bály, ale nakonec všechny bez pláče půdu celou prošly. Moc jsme si toto strašidlování užili.

PEČEME PRVOREPUBLIKOVOU BÁBOVKU

Celý týden oslav založení Československa jsme zakončili upečením bábovky. S dětmi jsme si povídali o všech státních znacích, malovali vlajky, trikoloru, zpívali státní hymnu a nakonec i mluvili o tom, co se dříve jedlo, peklo. Proto bábovka. Děti celou bábovku opět dělaly samy. Dávaly suroviny, mixovaly a nakonec jsme ji daly do trouby. Po vychladnutí jsme opět pozvali malé děti a společně hodovali.

DĚKUJEME!!!

FOTOGALERIE

 

 

 

 

FOTOGALERIE

31. 10. jsme si formou týmových soutěží a her připomněli 100 let od vzniku Československé republiky.

Akci připravili naši žáci a žákyně povinně volitelného předmětu historie regionu – společensko vědní seminář, a to pod vedením p. uč. Pavlíny Křížové a zaměřili ji na Rapšach v období I. světové války a spojili ji také se vznikem a vývojem československého státu

Podklady pro herní a soutěžní aktivity nalézali v Regionální výukové publikaci o Rapšachu a okolí a v sadě pracovních listů, které jsou součástí této publikace a také z internetových zdrojů.

Aktivity, soutěže a hry: překážková dráha (vojenský výcvik), kostel sv. Zikmunda (poznávačka a jeho kresba), přiřazování hymny k danému státu, k fotografii prezidenta naší vlasti přiřaď jméno a příjmení, ornament včely na naší poště (kresba), architektonický návrh pomníku padlým v I. světové válce, návštěva pomníku u rapšašského kostela, tvorba básně spojené tematicky s I. světovou válkou, křížovka. Na závěr se uskutečnil turnaj ve vybíjené zúčastněných týmů.

Z výsledkové listiny (herní dopoledne 100 let naší vlasti)

1. místo tým Klárky

2. místo tým Adama

3. místo tým Verči.

GRATULUJEME!!!

Děkujeme našim mladým historikům a jejich paní učitelce Pavlíně Křížové za poučně i zábavně strávený čas při putování našimi dějinami!!!

 

 

 

31. 10. naši žáci a žákyně 4. a 5. třídy se svou p. učitelkou Radkou Círalovou pomáhali sázet keře a stromky u našeho nového školního hřiště, a to pod odborným vedením pracovníků specializované firmy Jameček.

DĚKUJEME!!!

TAKY FASÁDA SE NÁM ZAČÍNÁ HEZKY VYBARVOVAT!!!

FOTOGALERIE

 

29. 10. – 30. 10. jsme si užívali podzimní prázdniny.

 

26. 10. jsme pobývali na zdravém vzduchu v rámci podzimního cvičení v přírodě (II. stupeň) v lokalitě Spáleniště – Štaindlův kopec.

Užívali jsme si herní i cyklistické atrakce, krásnou vyhlídku do kraje, přítulného Bílka a jeho stádečko, veškeré zázemí a vybavení a také dobrůtky v krásném koutku našeho kraje.

Více informací na https://staindluv-kopec.webnode.cz/

DĚKUJEME MAJITELŮM A HLAVNĚ PANU ČERVÍKOVI ZA BEZVA POHOSTINNÉ PŘIJETÍ A ZÁZEMÍ!!!

FOTOGALERIE

 

 

 

 

FOTOGALERIE

24. 10. – 25. 10. se v naší škole za účasti žáků a žákyň a jejich vyučujících uskutečnila noc spojená se stezkou odvahy a soutěžně herním a tanečním dopolednem ve stylu Halloween.

Při nocování ve škole jsme tvořili v rukodělných, pizzových a literárních dílničkách (tedy halloweenské kutění, vymýšlení a sepisování strašidelných příběhů, příprava a pečení velkých pizz aj.), sportovali jsme v tělocvičně i na školní zahradě, večeřeli pizzu, opékali si buřtíky, užívali si hry v učebnách i ve školní družině, vypravili se na stezku odvahy a sledovali filmy a v rámci čtvrtečního dopoledne jsme soutěžili v týmech a užívali si halloweenské disco.

A jaké hry a soutěže jsme absolvovali? Poznávačka a ochutnávka koření, opičí dráha ve školní tělocvičně, halloweenské básnění, mumifikace, hledání pokladu, vyhledávání informací, poznávačka minerálů. Po nich následoval halloweenský taneční rej v tělocvičně naší školy.

 

Z výsledkové listiny (herní halloweenské dopoledne 25. 10.)

1. místo tým Nikolase

2. místo tým Vetryho

3. místo tým Evičky, Artura a Klárky.

GRATULUJEME!!!

Děkujeme dětským a dospěláckým organizátorům z řad našich vycházejících žáků a žákyň a osmáků a soutěžícím za zdárný průběh akcí ve stylu Halloween

a rodičům našich žáků a žákyň za jejich podporu!!!

A taktéž děkujeme spolupracujícímu týmu našich vyučujících – jak při výtvarné a literární tvorbě, stezce odvahy, sportovních aktivitách, projekci filmů a opékání buřtíků,

tak i o halloweenských hrách a diskotéce!!!

Děkujeme našim dětem a p. učitelkám z mateřské školky

za strašidelnou výstavku netopýrů!!!

 

 

24. 10. proběhlo podzimní tvoření a týmová soutěž k ukončení tematického bloku Podzim v první třídě.

 

FOTOGALERIE

 

 

FOTGALERIE

23. 10. se naši žáci a žákyně 8. třídy se pod vedením p. uč. M. Kvapila vypravili do Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni, kde se v rámci „Vědeckého dopoledne“ seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí, ekologie, vodohospodářství a udržení vody v krajině.

Pracovali s profesionální laboratorní a terénní měřicí a průzkumnou technikou pro sledování cest vody krajinou.

Zaměřili jsme se zejména na zadržování vody v půdě a na metody jeho zkoumání, roli meteorologie v různých odvětvích lidské činnosti, odebírání vzorků půdy pomocí ruční sondáže, seznámili jsme se školní meteorologickou stanicí a prozkoumali jsme erozivní účinky vody pomocí modelových situací. Bádání se uskutečnilo v odborné učebně a zejména v terénu jejího okolí.

Cílem této aktivity je zvýšení zájmu o polytechnické vzdělávání u žáků a žákyň základních škol.

DĚKUJEME POHOSTINNÝM ORGANIZÁTORŮM ZA VELMI POUČNĚ A ZAJÍMAVÉ STRÁVENÝ ČAS A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY!!!

 

21. 10. – 24. 10. se na I. stupni uskutečnila skokanská soutěž HOP přes švihadlo. Bdělí a spravedliví rozhodčí z řad třídních vyučujících počítali skoky v průběhu jedné minuty.

 

Výsledky 1. třída

Dívky:

1. místo – Anežka Schiendlová – 114 přeskoků za minutu

2. místo – Hanička Daňková – 72 přeskoků za minutu

3. místo – Helenka Truongová – 65 přeskoků za minutu.

Hoši:

1. místo – Kubík Kovářík – 52 přeskoků za minutu

2. místo – Lukášek Grundza – 35 přeskoků za minutu

3. místo – Martínek Sokolík – 28 přeskoků za minutu.

 

Výsledky 2. a 3. třída

Dívky:

1. místo – Anička Búthová – 105 skoků

2. místo – Kačenka Vaňátková – 93 skoků

3. místo – Barborka Krátká – 65 skoků.

Hoši:

1. místo – Davídek Dvořák – 93 skoků

2. místo – Mareček Kica – 82 skoků

3. místo – Pavlík Šťáva – 76 skoků.

 

Výsledky 4. a 5. třída

Dívky:

1. místo – Ája Mašková 130 skoků

2. místo – Náťa Hanková 128 skoků

3. místo – Nelča Kykrychová 111 skoků.

Hoši:

1. místo – Danda Šikr 101 skoků

2. místo – Pepča Břenek 96 skoků

3. místo – Domča Kocina 94 skoků a Tonda Ouška 94 skoků.

 

Celkovými vítězi za celých pět let na 1. stupni, nejvíce naskákali:

Andrejka Mašková 488 přeskoků

Danda Šikr  389 přeskoků.

 

DĚKUJEME NAŠIM SKOKANŮM A SKOKANKÁM ZA SKVĚLÉ VÝKONY A VYUČUJÍCÍM ZA ZDÁRNOU ORGANIZACI SOUTĚŽE!!!

 

 

FOTOGALERIE

 

19. 10. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z hrušky v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

18. 10. besedovali v rámci odpolední výuky (4. vyučovací hodina) naši vycházející žáci a žákyně s p. ing. Vladislavem Trskem z SOU a SOŠ Trhové Sviny o svém dalším profesním růstu, aktuálních podmínkách přijetí ke studiu na této škole (včetně jeho průběhu a ukončení, stipendijních programech, ubytování, trávení volného času) a také o následném uplatnění na trhu práce.

Více na http://www.souts.cz/studijni-obory/

Děkujeme p. ing. V. Trskovi za velmi cenné a poučné informace

do našeho profesního portfolia!!!

 

15. 10. besedovali v rámci dopolední výuky (6. vyučovací hodina) naši vycházející žáci a žákyně se studentkami 3. ročníku Střední zdravotní školy v Jindřichově Hradci a současně našimi bývalými žákyněmi Bárou Holubovou a Sárou Svobodovou o svém dalším profesním růstu, aktuálních podmínkách přijetí ke studiu na této škole (včetně jeho průběhu a ukončení, stipendijních programech, ubytování, trávení volného času) a také o následném uplatnění na trhu práce.

Více na https://szsjh.cz/

Sáro a Báro, děkujeme vám za velmi cenné a poučné informace

do našeho profesního portfolia!!!

 

 

15. 10. si naši malí a velcí Tomíci užívali na školní zahradě hraní a soutěžení s Kubb, a to pod vedením p. řed. Karla Snětiny, p. uč. Pavlíny Křížové a p. uč. Martina Wipplingera.

Více o hře Kubb na https://eshop.zahradnizabava.cz/kubb/kubb-original/

Vyhrálo družstvo, vedené Violkou.

Hra se nám všem líbila a zvlášť naši nejmenší v ní vynikli!

 

FOTOGALERIE

 

 

 

12. – 13. 10. si naší Tomíci užívali VEČERNÍ TOULÁNÍ – SPOLEČNÉ NOCOVÁNÍ. Krásné podzimní odpoledne a večer prožili tomíci s Radkou Círalovou na společné výpravě. Sešlo se celkem 26 odhodlaných toulat se 9 kilometrů, plnit úkoly, jít po tmě pěšky lesem, společně něco odvážného prožít.

Po páté hodině jsme se vydali z Klikova směrem na Bílý vršek. Cestou jsme potkali Elišku V. s Rozárkou (sova pálená). Eli, je opravdu nádherná!!! Cestou k Písečnému kopci se plnily úkoly po týmech, získávaly potřebné bodíky. Cílem našeho putování byla studánka. Se zklamáním jsme zjistili, že je ve studánce místo čisté vody jen slimák. Naštěstí nám studánková víla nechala vzkaz:

Je mi líto, že nemám ani kapku vody.

Na jaře dám vám vody čisté a léčivé.

Těšíme se na jaro! Někteří chtěli jít hned v sobotu ráno, co kdyby???

Cesta přes Františkov na Rapšach prověřila vytrvalost, houževnatost a odvahu. I naši nejmladší členové oddílu si vedli znamenitě. Milé přivítání na nás čekalo Na cihelně. Okolo cesty svítily svíčky a na znavené Tomíky čekaly sladkosti. Maminky se na nás připravily.

Ráno jsme posnídali formou švédského stolu (velký dík maminkám) a rozešli se domů. Děkujeme Mirce Jáchymové, která se s námi toulala a ochotně vyndávala věci z baťůžků.

 

FOTOGALERIE

 

12. 10. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z jablíčka v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

11. 10. zorganizovala naše školní družina pro žáky a žákyně 1., 4. a 5. třídy a jejich vyučující výlet do Hopsária a na Černou věž v Českých Budějovicích.

Více na:

http://budejovice.hopsarium.cz/

V Hopsáriu jsme se vydováděli,

výlet se nám vydařil

a těšíme se na další!!!

 

FOTOGALERIE

 

10. 10. se naši žáci a žákyně 8. a 9. třídy pod vedením p. řed. Karla Snětiny zúčastnili soutěže přírodovědný KLOKAN v kategorii Kadet. Organizuje ji Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Z pravidel na http://www.kag.upol.cz/prirodovednyklokan/info_pravidla.pdf vyplývá:

 • soutěžící řeší 24 soutěžních úloh

 • soutěžící mají čas na zpracování 45 minut + 10 minut organizační práce

 • každý soutěžící vstupuje do soutěže s 24 body

 • úlohy jsou rozděleny do tří skupin podle bodování (úlohy za 3, 4 a 5 bodů)

 • za každou správně zodpovězenou otázku získá soutěžící příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5)

 • za každou neřešenou úlohu nezíská ani neztratí žádný bod (0 bodů)

 • za každou špatně zodpovězenou úlohu se nepřičítá žádný bod, ale naopak se 1 bod odečítá (nikoli 3, 4 nebo 5 bodů)

 • není možné získat 119 ani 118 bodů

 • soutěžící odpovídají na „kartu odpovědí“ zatržením nejvýše jedné z nabízených možností

 • při řešení není dovoleno užívat kalkulačky, tabulky ani žádnou jinou literaturu

 • z každé kategorie potřebujeme znát tři nejlepší řešitele (v případě, že stejný počet bodů obdrží více soutěžících, sdělte všechna jména).

Výpis z výsledkové listiny PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2018

1. místo Viki Růžičková (52 bodů)

2. – 3. místo Ráďa Valenta a Luky Móži (48 bodů).

Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím za prokázané dovednosti a znalosti a umístivším se na stupních vítězů gratulujeme!!!

 

V období od 8. 10. do 19. 10. se v naší škole uskutečnilo testování žáků a žákyň 5., 6. a 9. třídy v matematice a jazyce českém v rámci projektu KIPR, který řídí Národní ústav pro vzdělávání: http://www.nuv.cz/kipr/projekt-1: Kvalita-Inkluze-Poradenství-Rozvoj (KIPR) – projekt KIPR vychází ze strategických záměrů ČR v rozvoji vzdělávání. Řeší otázky související se zajištěním kvality, provázanosti, srovnatelnosti a efektivity poradenských služeb a vytvořením podmínek pro poskytování vhodných podpůrných opatření pro žáky, u kterých je třeba vyrovnat podmínky pro jejich vzdělávání.

 

8. 10. jsme zahájili veřejnou sbírku Fondu Sidus formou prodeje následujících výrobků: magnetické záložky zvířátka (koník, myška, kočka, zajíc, psík) a MOTTO „změň sebe“, „změníš svět“; „jaké si to uděláš“, „takové to máš“ (cena 40,- Kč) a lepíci „Barevný rok“ (cena 50,- Kč).

DĚKUJEME VŠEM PŘISPĚVATELŮM – ZEJMÉNA Z 5. A 4. TŘÍDY!!!

 

5. 10. se naši žáci a žákyně 7. a 8. třídy (1. a 2. vyučovací hodina) zúčastnili (v rámci prevence rizik spojených s užíváním alkoholu) programu „Než užiješ alkohol, užij svůj mozek:“ historie užívání alkoholu, alkohol a lidské tělo, závislost na alkoholu (kdy a proč vzniká) a rizika jednorázového nezvládnutého užití alkoholu.

Hlavním cílem je seznámit žáky se skutečnými riziky spojenými s užíváním alkoholu v jejich věku.

Zdroje informací:

http://pobavmeseoalkoholu.cz/

https://www.drogy-info.cz/

https://www.facebook.com/pijsrozumem/?fef=ts

Děkujeme lektorce občanského sdružení SANANIM, paní doc. PhDr. Aleně Kajanové, Ph.D., za velmi poučné, zajímavé a inspirativní setkání!!!

 

 

FOTOGALERIE

4. 10. se výprava běžeckých nadějí z řad našich žáků a žákyň zúčastnila okresního kola přespolního běhu v Jindřichově Hradci, a to pod vedením p. uč. Martina Wipplingera a p. řed. Karla Snětiny.

Soupiska našeho týmu: Karolínka Žahourová, Domča Dvořák, Kuba Zvěřina, Ondřej Marek, Míla Vaňátko, Vojta Adam.

Z výsledkové listiny

Kategorie III. dívky - 32 závodnice

12. místo Karolínka Žahourová (6:55,6)

Kategorie III. hoši - 44 závodníci

40. místo Domča Dvořák (11:53,5)

Kategorie IV. hoši - 53 závodníků

16. místo Ondra Marek (12:25,9)

25. místo Míla Vaňátko (13:06,7)

29. místo Vojta Adam (13:18,5)

41. místo Kuba Zvěřina (14:19,7).

Celkové pořadí škol: 8. místo z 13 škol.

Děkujeme všem zúčastněným reprezentantům za skvělé výkony a za příkladnou reprezentaci školy!!!

Děkujeme dospěláckému doprovodu!!!

 

2. 10. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z hruštičky v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

27. 9. se naši žáci a žákyně 8. třídy se pod vedením p. řed. Karla Snětiny vypravili do Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni, kde se v rámci „Vědeckého dopoledne“ seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí, ekologie, vodohospodářství a udržení vody v krajině.

Pracovali s profesionální laboratorní a terénní měřicí a průzkumnou technikou pro sledování cest vody krajinou.

Dozvěděli se, co to je retence krajiny, postavili si pár modelových sypaných hrází a změřili nasákavost půdy pomocí umělého deště. Pak se přesunuli na kraj Třeboně a zahradili Zlatou stoku pomocí norné stěny, a to v novém letošním rekordu 62 sekund. Pomocí soupravy Labquest změřili, kde v řece proudí voda nejrychleji, a pak se s Třeboní rozloučili dobrým obědem.

Cílem této aktivity je zvýšení zájmu o polytechnické vzdělávání u žáků a žákyň základních škol.

DĚKUJEME POHOSTINNÝM ORGANIZÁTORŮM ZA VELMI POUČNĚ A ZAJÍMAVÉ STRÁVENÝ ČAS A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY!!!

 

FOTOGALERIE

 

26. 9. jsme v 06.15 SELČ zaznamenali pokles teploty na minus 2°C.

 

26. 9. se naši žáci a žákyně 2., 3. a 4. třídy vypravili pod vedením p. uč. Jaromíra Sváčka a p. Miroslavy Jáchymové v rámci výchovy k bezpečnému chování do Třeboně na dopravní hřiště, kde pod odborným vedením zkušených instruktorů Autoškoly ILLE Třeboň absolvovali teoretické a praktické zaměstnání vedoucí k řešení vybraných situací provozu na pozemních komunikacích.

 

 

FOTOGALERIE

24. 9. – 31. 10. byla na chodbách naší školy instalována reprodukce výstavy „TADY NOVÁ REPUBLIKA“.

Reprodukování nám povolilo (jednorázové reprodukční právo) Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského

Výstava „Tady nová republika“ stručně shrnuje základní údaje o meziválečném Československu

(http://www.npmk.cz/muzeum/vystavy-nova-skola-v-nove-republice-tady-nova-republika):

 • „NEJSME MRTVI“ (CESTA KE VZNIKU ČESKOSLOVENSKA)

 • „DOBA SE NAPLNILA!“ (VZNIK ČESKOSLOVENSKA I.)

 • „PATŘÍME JINAM?“ (VZNIK ČESKOSLOVENSKA II.)

 • „BUĎ PRÁCI ČEST!“ (OBYVATELÉ A PRŮMYSL ČESKOSLOVENSKA)

 • „DOBRÝ DEN“ (KAŽDODENNÍ ŽIVOT)

 • „PLAY SWING“ (KULTURA MEZIVÁLEČNÉHO ČESKOSLOVENSKA)

 • „NEBÁT SE, NELHAT A NEKRÁST!“ (ČESKOSLOVENSKO A JEHO VLÁDNÍ SYSTÉM)

 • „HEJ RUP!“ (VELKÁ HOSPODÁŘSKÁ KRIZE)

 • „KUPŘEDU PRAVÁ“ (TOTALITNÍ REŽIMY V EVROPĚ)

 • „VĚRNI ZŮSTANEME“ (ZÁNIK TZV. PRVNÍ ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY).

 

22. 9. se uskutečnily oslavy 680 let od první písemné zmínky o obci Rapšach (1338 – 2018) a 100 let od konce I. světové války (1918 – 2018).

Oslavy na návsi pořádá Obec Rapšach spolu se ZŠ a MŠ v Rapšachu, Asociací TOM ČR – 2402 Práčata Rapšach a SDH Rapšach.

Program:

9.00 – 10.00 ukázky hasičské a policejní techniky

9.00 – SDH Cihelňáčci Rapšach (vystoupení malých hasičů)

9.30 – Trnky brnky (taneční vystoupení)

10.00 – úvodní projev starostky Obce Rapšach paní JUDr. Lenky Cvrčkové

10.05 – zpěv české státní hymny

10.10 – odhalení památníku padlých v I. světové válce a vysvěcení památníku

10.30 – předání pamětních medailí Rapšachu

10.45 – 11.00 – pěvecké vystoupení školních dětí před památníkem

Polední pauza

13.00 – 15.00 Zážitková turistika – závody

13.00 – 15. 15 hry pro děti

15.30 – vyhlášení vítězů Zážitkové turistiky

16.00 – 17.00 – Staré pověsti české aneb Jirásek by se divil (divadelní představení žáků a žákyň ze základní školy)

17.00 – 18.00 – Babouci (vystoupení nejstarší jihočeské dechovky)

18.00 – 21.00 – 4Johns (hrají k poslechu a tanci).

Občerstvení: klobásky, langoše, párek v rohlíku; lahodné studené i teplé nápoje; zelňačka; medové perníčky, medovník, medovina; palačinky; dvojctihodné koláčky a minipizzy; zmrzlinka a jiné dobroty.

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM NÁVŠTĚVNÍKŮM!!!

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM DĚTSKÝM A DOSPĚLÁCKÝM

ORGANIZÁTORŮM A VYSTUPUJÍCÍM!!!

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM RODIČŮM A PŘÁTELŮM ŠKOLY

ZA PODPORU TÉTO AKCE!!!

DĚKUJEME NAŠIM PRACOVNÍKŮM OBECNÍHO ÚŘADU!!!

BLAHOPŘEJEME NAŠIM VYZNAMENANÝM!!!

DĚKUJEME NAŠIM CIHELŇÁČKŮM!!!

GRATULUJE VŠEM ZÁVODNÍKŮM A ZÁVODNICÍM ZA UMÍSTĚNÍ

PO ABSOLVOVÁNÍ TZ ZÁŽITKOVÉ TURISTIKY!!!

DĚKUJEME ZA VELMI ZAJÍMAVOU A POUČNOU UKÁZKU

HASIČKÉHO ZÁSAHU A PREZENTACI POLICEJNÍ TECHNIKY!!!

DĚKUJEME DECHOVCE BABOUCI!!!

DĚKUJEME KAPELE 4JOHNS!!!

DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE PŘISPĚLI KE ZDÁRNÉMU PRŮBĚHU NAŠICH OSLAV!!!

 

FOTOGALERIE

 

FOTOGALERIE Z PŘÍPRAV

 

 

 

 

 

FOTOGALERIE

22. 9. naše výprava reprezentantů a reprezentantek zasáhla na MEZINÁRODNÍM MISTROVSTVÍ TURISTICKÉHO ZÁVODU (MMZ TZ) v Oščadnici do bojů o další titul.

 

MMTZ se v tomto roce konalo na Kysuci v obci Oščadnica na Slovensku – v polském pohraničí.

Po slavnostním vyhlášení výsledků jsme se vydali pěšky do Dedovej (přes 5 km), kde nás sedačková lanovka vyvezla do výšky 925 m n. m. Krásný výhled na Kysucké Beskydy byl odměnou za náročný závod v horském terénu.

Po setmění jsme si prohlédli dominantu náměstí v Oščadnici – osvětlenou fontánu.

 

Výsledky MMZ TZ Oščadnice ve svých kategoriích:

 

3. místo Vojta Adam – gratulujeme!!!

 4. místo Dan Šikr

5. místo Pepča Břenek

6. místo – Klárka Oušková

7. místo – Anička Círalová

12. místo – Terka Dvořáková

12. místo – Kuba Zvěřina

BLAHOPŘEJEME!!!

Děkujeme všem závodníkům za skvělé výkony v extrémních podmínkách a za příkladnou reprezentaci školy, oddílu, regionu, kraje a republiky!!!

Děkujeme organizátorům závodu za pohostinné zázemí a bezva zážitek!!!

Děkujeme všem dospělákům za účast a doprovod!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové za přípravu a doprovod našich reprezentantů po celou sezónu závodů!!!

 

21. 9. (2 dny před začátkem podzimu) jsme se s prvňáčky vydali na poslední návštěvu našeho kamaráda skřítka Podzimníčka. Na rozloučenou jsme všem našim lesním skřítkům vyrobili lístky, na které jsme jim napsali vzkazy. Cestu nám zpříjemnily kartičky s úkoly, které jsme po cestě nacházeli. Nakonec jsme v lese našli od skřítků poslední dárek a my jsme jim zase postavili domečky z přírodnin, aby měli kde přečkat zimu. Užili jsme si společně krásné dopoledne plné sluníčka a lesní vůně.

 

FOTOGALERIE

 

20. 9. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z hruštičky v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

 

V týdnu od 17. 9. zahájily v naší škole činnost následující zájmové kroužky:

Dovedné ruce (I. a II. stupeň) – p. uč. Pavlína Křížová (pátek 12.35 – 13.20 hodin)

Hra na flétnu (I. stupeň) – p. uč. Jana Šikrová (pátek 12.00 – 12.45 hodin)

Anglický jazyk (I. stupeň) – p. uč. Martin Wipplinger (středa 13.30 – 14.15 hodin)

Výtvarný (I. stupeň) – p. uč. Martin Kvapil (středa 13.30 – 14.15 hodin)

Florbal (II. stupeň) – p. uč. Ondřej Maxa (pátek 12.35 – 13.20 hodin)

Florbal (I. stupeň) – p. uč. Ondřej Maxa (středa 12.35 – 13.20 hodin)

Turistický oddíl mládeže „Práčata“ – p. řed. Karel Snětina a p. uč. Radka Círalová (pondělí 13.45 – 15.00 hodin).

Polytechnický kroužek se koná v období od 19. 9. 2018 do 26. 6. 2019 se začátkem od 14.30 hodin – v budově SŠ České Velenice (přihlášení žáci a žákyně II. stupně jsou dopravováni od budovy základní školy ve 14.00 hodin do Č. Velenic a zpět v 16.30 hodin mikrobusem). Témata: svět křížem krážem, matematika v každodenním životě, chemie kolem nás, zábavná fyzika, technika na PC, elektronika hrou.

 

FOTOGALERIE

15. 9. naše výprava reprezentantů a reprezentantek zasáhla na MISTROVSTVÍ ČR – štafety (a Mistrovství ČR Long) v Mikulášovicích (okres Děčín) do bojů o další titul.

Štafeta žáci – běželo se podle pravidel TZ starší žáky:

1. Kuba Zvěřina

2. Pepča Břenek

3. Vojta Adam.

 Štafeta žákyně – podle pravidel TZ starší žákyně:

1. Klára Oušková

2. Verča Břenková

3. Terka Dvořáková.

Long ženy (trať 12 km, převýšení 430 m) – 8. Anna Círalová.

 

Krásně zorganizovaný závod v CHKO Labské pískovce – Národní park České Švýcarsko, příjemné počasí. V prostoru startu a cíle se měli možnost všichni nechat namasírovat (před závodem nebo po závodě) a občerstvit – isotonické nápoje, banány, mysli tyčinky. Všichni účastníci závodu si odvezli na památku zavírací nůž „rybička“ od firmy Mikov. Ceny pro medailisty – medaile, pohár, kytice, diplom, spacák, Mikov dýku v pouzdře, kniha, boxík plný sladkostí, láhev na vodu a další drobnosti.

 

Výsledky Mistrovství ČR Mikulášovice – štafety a Long – ve svých kategoriích:

2. místo - štafeta Vojty, Pepči a Kuby

4. místo - štafeta Verči, Terky a Klárky

a 8. místo – Long Aničky C.

BLAHOPŘEJEME!!!

Děkujeme všem závodníkům za skvělé výkony v extrémních podmínkách a za příkladnou reprezentaci školy, oddílu, regionu a kraje!!!

Děkujeme organizátorům závodu za pohostinné zázemí a bezva zážitek!!!

Děkujeme všem rodičům za odvoz závodníků a závodnic!!!

Děkujeme panu Janu Adamovi za doprovod dětí!!!

Děkujeme všem dospělákům za účast a doprovod!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové

za přípravu našich reprezentantů!!!

   

10. 9. – 14. 9. se uskutečnila v naší škole a ve vsi a na dalších místech charitativní sbírka Světluška na pomoc nevidomým a zrakově handicapovaným.

 „Světlušky“ z našeho turistického oddílu Práčata nám nabídly:

- píšťalku – 30 Kč

- náramek – 50 Kč

- tykadla – 70 Kč (a plastový přívěšek zdarma)

- zubní kartáček – 100 Kč (a plastový přívěšek zdarma).

NAŠE MALÉ A VELKÉ SVĚTLUŠKY: SIMČA ŠIMÁČKOVÁ, NELINKA KYKRYCHOVÁ, KÁŤA MIA FERENCOVÁ, KUBÍK DANĚK, PÉŤA FERENC, KAROLÍNKA KORBELOVÁ, MATÝSEK ŠVEC, KUBÍK KOVÁŘÍK, KUBA ZVĚŘINA, MARTÍNEK HUBÁLOVSKÝ, ZUZKA ONDERKOVÁ, VERČA BŘENKOVÁ, KAROLÍNKA ŽAHOUROVÁ, VIOLKA KROČOVÁ, PEPČA BŘENEK, DANDA ŠIKR, JANIČKA HUBÁLOVSKÁ, HANIČKA DAŇKOVÁ, JIRKA DANĚK, MARTÍNEK SOKOLÍK, LUKÁŠEK GRUNDZA a ZUZKA ŠEBESTOVÁ (TŘEBOŇ).

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.  Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 80 000 dobrovolníků a miliony dárců. Připojte se také. 

Dárcovská SMS: DMS SVETLUSKA 30 na číslo 87 777

Dlouhodobá podpora: DMS TRV SVETLUSKA 30 na číslo 87 777.

Další informace na:

http://www.rozhlas.cz/svetluska/portal/

www.darcovskasms.cz

https://www.rozhlas.cz/svetluska/zari/_zprava/sbirka-na-pomoc-nevidomym-odstartuje-uz-10-zari-2018--1752389

Děkujeme rodičům, kteří se rozhodli připojit a umožnili svým dětem podpořit tuto akci!!!

Děkujeme všem dětským a dospěláckým dárcům!!!

Děkujeme za organizaci a zdárný průběh akce p. řed. Karlovi Snětinovi, p. uč. Martinu Kvapilovi a p. uč. Radce Círalové a jejich malým a velkým Světluškám z turistického oddílu Práčata!!!

 

FOTOGALERIE

 

Podpořit nás můžete do konce září i na TOMTO ODKAZU, kde soutěžíme o tablet LENOVO pro náš oddíl.

 

DĚKUJEME!

 

 

 

12. 9. nás navštívila naše stále oblíbená skupina historického šermu Pernštejni s programem Starověký Řím – legionáři, gladiátoři a Caesarové.

 

Děkujeme za velmi poučně a zajímavě strávený čas!!!

FOTGALERIE

 

 

FOTOGALERIE

3. 9. jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2018/2019.

Spolu s paní starostkou JUDr. Lenkou Cvrčkovou jsme popřáli našim nejmenším žákům a žákyním, našim prvňáčkům, úspěšné vykročení do další životní etapy a také jsme přivítali jejich třídní paní učitelku Janu Šikrovou.

Našim vycházejícím žákům a žákyním přejeme bezproblémové absolvování posledního roku své povinné školní docházky a zdar při rozhodování o své budoucí profesní přípravě.

Přivítali jsme novou vyučující v naší mateřské škole – paní učitelku Kateřinu Bjelovou a spolu s ní paní učitelku Gabrielu Sarah Círalovou.

V průběhu prázdnin se usktutečnila ve škole další etapa výměny oken, rekonstrukce obvodové kanalizace, výměna koberců ve školní družině a výstavba nového školního multifunkčního hřiště. Byla rovněž zahájena oprava čelní fasády naší základní školy. Ve školním bytě dočasně sídlí náš obecní úřad – v samotné budově probíhá rekonstrukce.

Zahájení nového školního roku předcházela tradiční pečlivá prázdninová údržba a úklid prostor školy, školky, stravoven a přilehlých travnatých ploch.

PŘEJEME VŠEM NAŠIM ŽÁKŮM, ŽÁKYNÍM, DĚTEM,

RODIČŮM A PRACOVNÍKŮM ŠKOLY A ŠKOLKY ÚSPĚŠNÝ ŠKOLNÍ ROK 2018/2019!!!

 

FOTOGALERIE Z PRÁZDNINOVÝCH AKCÍ:

Co to bude?

Už se to rýsuje...

Další postup prací...

Ještě zpátky k hřišti...