Základní škola a Mateřská škola
v Rapšachu

Domů
Nahoru


2018/2019  I. část


10. 9. – 14. 9. se uskutečnila v naší škole a ve vsi a na dalších místech charitativní sbírka Světluška na pomoc nevidomým a zrakově handicapovaným.

 „Světlušky“ z našeho turistického oddílu Práčata nám nabídly:

- píšťalku – 30 Kč

- náramek – 50 Kč

- tykadla – 70 Kč (a plastový přívěšek zdarma)

- zubní kartáček – 100 Kč (a plastový přívěšek zdarma).

NAŠE MALÉ A VELKÉ SVĚTLUŠKY: SIMČA ŠIMÁČKOVÁ, NELINKA KYKRYCHOVÁ, KÁŤA MIA FERENCOVÁ, KUBÍK DANĚK, PÉŤA FERENC, KAROLÍNKA KORBELOVÁ, MATÝSEK ŠVEC, KUBÍK KOVÁŘÍK, KUBA ZVĚŘINA, MARTÍNEK HUBÁLOVSKÝ, ZUZKA ONDERKOVÁ, VERČA BŘENKOVÁ, KAROLÍNKA ŽAHOUROVÁ, VIOLKA KROČOVÁ, PEPČA BŘENEK, DANDA ŠIKR, JANIČKA HUBÁLOVSKÁ, HANIČKA DAŇKOVÁ, JIRKA DANĚK, MARTÍNEK SOKOLÍK, LUKÁŠEK GRUNDZA a ZUZKA ŠEBESTOVÁ (TŘEBOŇ).

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě – bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.  Světluška svítí od roku 2003. Do projektu se zatím zapojilo více než 80 000 dobrovolníků a miliony dárců. Připojte se také. 

Dárcovská SMS: DMS SVETLUSKA 30 na číslo 87 777

Dlouhodobá podpora: DMS TRV SVETLUSKA 30 na číslo 87 777.

Další informace na:

http://www.rozhlas.cz/svetluska/portal/

www.darcovskasms.cz

https://www.rozhlas.cz/svetluska/zari/_zprava/sbirka-na-pomoc-nevidomym-odstartuje-uz-10-zari-2018--1752389

Děkujeme rodičům, kteří se rozhodli připojit a umožnili svým dětem podpořit tuto akci!!!

Děkujeme všem dětským a dospěláckým dárcům!!!

Děkujeme za organizaci a zdárný průběh akce p. řed. Karlovi Snětinovi, p. uč. Martinu Kvapilovi a p. uč. Radce Círalové a jejich malým a velkým Světluškám z turistického oddílu Práčata!!!

 

FOTOGALERIE

 

Podpořit nás můžete do konce září i na TOMTO ODKAZU, kde soutěžíme o tablet LENOVO pro náš oddíl.

 

DĚKUJEME!

 

 

 

12. 9. nás navštívila naše stále oblíbená skupina historického šermu Pernštejni s programem Starověký Řím – legionáři, gladiátoři a Caesarové.

 

Děkujeme za velmi poučně a zajímavě strávený čas!!!

FOTGALERIE

 

 

FOTOGALERIE

3. 9. jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2018/2019.

Spolu s paní starostkou JUDr. Lenkou Cvrčkovou jsme popřáli našim nejmenším žákům a žákyním, našim prvňáčkům, úspěšné vykročení do další životní etapy a také jsme přivítali jejich třídní paní učitelku Janu Šikrovou.

Našim vycházejícím žákům a žákyním přejeme bezproblémové absolvování posledního roku své povinné školní docházky a zdar při rozhodování o své budoucí profesní přípravě.

Přivítali jsme novou vyučující v naší mateřské škole – paní učitelku Kateřinu Bjelovou a spolu s ní paní učitelku Gabrielu Sarah Círalovou.

V průběhu prázdnin se usktutečnila ve škole další etapa výměny oken, rekonstrukce obvodové kanalizace, výměna koberců ve školní družině a výstavba nového školního multifunkčního hřiště. Byla rovněž zahájena oprava čelní fasády naší základní školy. Ve školním bytě dočasně sídlí náš obecní úřad – v samotné budově probíhá rekonstrukce.

Zahájení nového školního roku předcházela tradiční pečlivá prázdninová údržba a úklid prostor školy, školky, stravoven a přilehlých travnatých ploch.

PŘEJEME VŠEM NAŠIM ŽÁKŮM, ŽÁKYNÍM, DĚTEM,

RODIČŮM A PRACOVNÍKŮM ŠKOLY A ŠKOLKY ÚSPĚŠNÝ ŠKOLNÍ ROK 2018/2019!!!

 

FOTOGALERIE Z PRÁZDNINOVÝCH AKCÍ:

Co to bude?

Už se to rýsuje...

Další postup prací...

Ještě zpátky k hřišti...