2019/20 - II. část - ZŠ a MŠ v Rapšachu

Základní škola a Mateřská škola v Rapšachu
ZŠ a MŠ v Rapšachu
Přejít na obsah

2019/20 - II. část

Ze školních kronik > Kroniky od roku 2018/19 > 2019/2020

Bourání tábora - 29. 8. 2020
Hrozně moc děkujeme všem, kteří přišli na letošní bourání tábora. Jste úžasní, díky!!! 😍 Kája


Letní tábor "Dračice 2020" proběhl na našem tábořišti ve dnech 4. 7. - 18. 7. 2020.


30. 6. jsme si ve slavnostní atmosféře předali v učebnách vysvědčení a popřáli si vše nejlepší.
    
Loučíme se s paní učitelkou Lucií Gerndtovou. Paní učitelko, děkujeme Vám za odvedenou práci pro naši základní školu a přejeme Vám hodně zdraví, štěstí a životní pohody!!!
Přejeme NÁM VŠEM slunečné a pohodové prázdniny a ať je nový školní rok 2020/2021 lepší než ten uplynulý!!!

"Vejšlap" na rozloučenou 2. a 3. třídy
Dnes 27. 6. 2020 ( v sobotu, aby s námi mohli jít i kamarádi, kteří teď nechodí do školy) jsme se vypravili na poslední společný "vejšlap" v tomto školním roce. Krásné slunečné odpoledne jsme věnovali nejen společné zábavě, ale hlavně zkoumání naší krásné přírody. Vše dopadlo skvěle - nožičky i hlavičky jsme procvičili, bříška si naplnili a nakonec se i vodou osvěžili. (a ani ty bestie komáří nám to nezkazily!!!!)

26. 6. jsme v komorní, slavnostní a venkovní atmosféře předali vysvědčení našim žákům a žákyním 9. třídy a popřáli jim vše nejlepší.
Rozloučili jsme se s našimi vycházejícími žáky a žákyněmi
a přejeme jim úspěšný start do nového kola střetu s životními osudy,
hodně zdraví, štěstí, kamarádů a kamarádek!!!

25. 6. Tak dnes naloženo a zítra od 16 hodin na tábořišti stavíme. A práce začaly už i na tábořišti.
Děkujeme panu Součkovi! Díky všem!
V období od 11. 3. byla prováděna údržba vnitřních a venkovních prostor naší školy a školky – mimo jiné: nátěry venkovních a interiérových herních prvků na zahradě MŠ a rekonstrukce skladovacích prostor, celková rekonstrukce kabinetu D, Z a Pří, nátěry tabulí v ZŠ, dovybavení novým žákovským nábytkem učebny jazyků, sečení zelených ploch, likvidace kurníku a zatravnění jím zastavěné plochy, přípravné práce pro vybudování nových parkovacích ploch, obnovy fasády budovy ZŠ kolem bočního vchodu a kolostavu.
25. 6. si naši žáci a žákyně z I. stupně užívali vitamínky z pitíčka Bovýsek jablko v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčné výrobky v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

24. 6. naši prvňáčci se svou tř. p. uč. Radkou Círalovou podnikli naučně poznávací a herně soutěžní výpravu v blízkém okolí Rapšachu.

18. 6. si naši žáci a žákyně z I. stupně užívali vitamínky z nektarinky a džusíku v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčné výrobky v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

18. 6. jsme zveřejnili: podle úpravy mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví si pro vysvědčení mohou přijít všichni žáci, tedy i ti, kteří se aktuálně prezenční výuky ve skupinách a konzultací neúčastní. Podmínkou pro vstup žáka do budovy školy je vyplněné čestné prohlášení, které je ke stažení na webu školy v sekci „Školní dokumenty“. Vysvědčení pro 1. – 8. třídu bude předáváno 30. června od 8.00 ve třídách.

11. 6. si naši žáci a žákyně z I. stupně užívali vitamínky z meruněk a nakrájené mrkve v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčné výrobky v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

9. 6. započaly za zvýšených hygienických opatření (dle manuálu MŠMT a epidemiologů) konzultace a třídnické hodiny ve skupinách do 15 žáků a žákyň na II. stupni (6. – 8. třída ve svém stanoveném dni v týdnu), a to na principu dobrovolnosti.
DOCHÁZKA II. STUPNĚ DO ZŠ A MŠ V RAPŠACHU OD 8. ČERVNA
Provoz školy: 7:30 – 12:25 6. ročník (Mgr. Alena Nedorostová) dochází do školy na konzultační hodiny každé úterý v době povozu školy 7. ročník (Ing. Ivana Záhorovská) dochází do školy na konzultační hodiny každou středu v době povozu školy 8. ročník (Mgr. Pavlína Křížová) dochází do školy na konzultační hodiny každý čtvrtek v době povozu školy Náplň dne bude komunikovat třídní učitelka s rodiči a žáky prostřednictvím Bakalářů. Půjde zejména o konzultace z matematiky, českého i cizího jazyka a třídnické a socializační aktivity. Neplatí původní rozvrh hodin. S prvním nástupem dítěte do skupiny je potřeba přinést „ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ“, které je ke stažení na webu školy. Bez tohoto prohlášení není možné dítě vpustit do budovy školy! Stejně tak je potřeba, jako v případě I. stupně, dodržovat hygienické zásady z dokumentu „OCHRANA ZDRAVÍ A PROVOZ ZÁKLADNÍ ŠKOLY V RAPŠACHU V OBDOBÍ DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020“, který je k vidění na webu školy. Mgr. Martin Wipplinger ředitel školy

9. 6. jsme uspořádali pro Fond Sidus dobročinnou sbírku prostřednictvím nákupu náramku Divoká zvířátka v ceně 35,- Kč.
DĚKUJEME VŠEM PŘISPĚVATELŮM ZA PODPORU NEMOCNÝCH DĚTÍ!!!

5. 6. naši žáci a žákyně z I. stupně užívali vitamínky z porcované mrkve a meruněk v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčné výrobky v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

V pondělí 1. 6. jsme zveřejnili:
Den dětí ve 2. a 3. třídě
Mezinárodní den dětí se nám proměnil ve velkou pátrací akci. Ráno jsme totiž  zjistili, že nám  ve třídě chybí náš kamarád maňásek Čenda, který nám pomáhal s učením během uzavření školy.  Nakonec jsme se dopátrali toho, že nám ho ukradla čarodějnice Agáta a nezbývalo nic jiného,  než se vydat Čendu zachránit. Po cestě plné úkolů jsme došli až na Pískovnu u Dračice, kde jsme nakonec Agátu i Čendu vypátrali.  Všechno tedy dobře dopadlo a my jsme si užili  krásný sluníčkový Den dětí.

V úterý 21. 5. jsme zveřejnili:
Tak Hořcová výzva 2020 už je za námi. Děkuji všem našim hráčům za krásné 24. místo ze 76 oddílů! A všichni děkujeme organizátorům a už se těšíme na další ročník!
  

19. 5. – 22. 5. se uskutečnila celková rekonstrukce kabinetu D, Z a Pří.

16. 5. jsme zveřejnili:
Den rodiny v podání 2. a 3. třídy
Na včerejšek (15.5.) připadá Den rodiny. V posledních měsících spolu některé rodiny trávily více času než obvykle, jiní se naopak kvůli práci za hranicemi museli třeba i na několik týdnů s některým ze členů rodiny rozloučit, další se zase dlouhou dobu neviděli s babičkou a dědou.....I díky této nepříjemné situaci jsme si,myslím, znovu uvědomili, že to nejdůležitější v našem životě je rodina.

14. 5. jsme zveřejnili:
Děkujeme rodině Kolářových za sponzorský dar ve formě antibakteriálních gelů, které nám pomohou zajistit hygienická doporučení pro návrat dětí 9. třídy a I. stupně zpátky do ZŠ.
DĚKUJEME!!!

13. 5. zahájila pracovní skupina naší devítky pod vedením p. uč. Karla Snětiny a p. uč. Pavlíny Křížové přípravu na přijímací řízení na střední školy (vždy ve středu). Jednotná přijímací zkouška na čtyřleté obory proběhne 8. června a na víceletá gymnázia pak 9. června. Uchazeči budou mít jen jeden pokusný termín.

7. 5. jsme zveřejnili:
Vzhledem k současné situaci musíme posunout také termín ukončení celoroční soutěže ve sběru papíru. "Soutěž s panem Popelou" o mobilní telefon a další ceny tak pokračuje až do podzimu příštího školního roku. Konkrétní datum upřesníme po letních prázdninách.
Sportovní fandové ze 2. a 3. třídy
Po letošní opět velmi úspěšné sezóně naší nejlepší rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, ve které se stala mistryní světa v závodu na 3000 m a vítězkou světového poháru, jsme se rozhodli vyjádřit jí náš obdiv a podporu. Nakreslili jsme jí obrázky a napsali dopis a tento týden nás čekalo milé překvapení. Tentokrát jsme dostali dopis my od Martiny a spolu s ním každý svou kartičku s věnováním a podpisem. Máme obrovskou radost a přidáváme je do sbírky ke kartičkám od Ester Ledecké, které jsme napsali ještě v MŠ po jejím obrovském triumfu na OH v Soči.

Moc děkujeme, sportu zdar!

1. 5. jsme zveřejnili:
Čarodějnice ve 2. a 3. třídě
Jak všichni víte, 30.4. jsou Čarodějnice a nás čekalo překvapení. Místo naší paní učitelky nás vyučovala čarodějnice Agáta. Nepočítali jsme jablíčka a kytičky, ale hady, pavouky a košťata. Jako diktát nám Agáta nadiktovala svůj tajný recept na elixír mládí a krásy. Kdo si to správně zapsal a uvařil, stala se z něho krásná čarodějnice. Společně jsme si pak ještě zařádili na písničku Pět ježibab.
Hořcová výzva pokračuje
Dnes přišla nová "Bleskovka".
105. Čarodějnice
Pálení čarodějnic je starý lidový zvyk, který se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Ne všechny čarodějnice však bývají v tento předvečer prvního máje spáleny. Některé svému osudu uniknou a prodlouží si svůj život minimálně o další rok. Je jasné, že první květen je pro ně dnem radostným. Vžij se do jejich situace a vydej se na oslavný prvomájový let na koštěti. Osedlej obkročmo koště, smeták (ne smetáček), nebo metlu a vyraž na 15 minutový „let“ po venku. Během této čtvrthodiny se musíš pohybovat se svým dopravním prostředkem a předstírat let na koštěti někde na veřejnosti, ne se schovávat v křovinách. Na tvé pouti musíš být spatřen alespoň třemi náhodnými lidmi. Pokud nemáš po ruce tradiční létající prostředek, můžeš použít jeho modernější verzi vysavač. Odvážné čarodějnice provedou tento čin pochopitelně i v náležitém úboru.
Podaří-li se ti úkol splnit během pátku 1. 5. získáváš 4 body. Splnění si ještě ten den zaznamenej na své profilové stránce.
Letu zdar!
A jak plníme úkoly se můžete podívat ve fotogaleriích.
A držte nám palce, zatím jsme 32. ze 76 oddílů!

23. 4. jsme zveřejnili:
Den Země ve 2. a 3. třídě
22.4. jsme spolu s miliardou lidí na celém světě oslavili Den Země. Někdo sázel květiny a stromky, někdo vytvářel skalku a jiní vyrazili pomoci naší přírodě od spousty odpadků. Podařilo se při tom i několik krásných fotek - zvířat, rostlin nebo východu slunce. Také jsme se pokusili nakreslit, jak bychom si přáli, aby vypadala naše planeta Země za sto let. Tak doufejme, že stejně, jako na našich obrázcích!

18. 4. jsme zveřejnili:
Motýlkový týden 2. a 3. třídy
Tak už se nám naše velikonoční housenky zakuklily a máme z nich překrásně barevné motýlky. Zopakovali jsme si s nimi hlavně český jazyk, ale také trochu prvouky. A při kreslení a vyrábění jsme si zazpívali písničku Motýl kosmonaut. (Najdete na Youtube) Zkuste to také - uvidíte, že vám hned bude veseleji. Jako nám!

18. 4. jsme zveřejnili:
Tak tentokrát "jen" 4., 5. a 6. místo. I tak  gratulujeme!
Naši účastníci:
Žáci - 65 závodníků - 4. Kájina Ž., 5. Martin H., 6. Kuba Zvíře, 9. Klárka O., 11. Pepča B., 26. Kubík K., 44. Tonda O.
Dorost a dospělí - 84 závodníci - 55. Verča B., 67. Kája S.

Dostali jsme vlaječky s Hořcovou výzvou. Děkujeme pořadatelům!

V pátek 16. 4. jsme pro všechny hráče Hořcové výzva dostali od pořadatelů krásné vlaječky pro všechny naše účastníky. Mezi 75 oddíly jsme zatím na 54. místě, ale budeme se snažit dál!

14. 4. jsme zveřejnili: Velikonoční tvoření ve 2.a 3. třídě
Společně jsme se pustili do vyrábění velikonoční housenky. Někteří šikulové vymysleli i krásné básničky o housence, jiní se vrhli na výrobu různých velikonočních dekorací. Vajíčka z hlíny, která měla být součástí výrobků na velikonoční jarmark, jistě ještě využijeme. Alespoň takto jsme letos společně - i když každý sám - strávili Velikonoce.

8. 4. jsme zveřejnili:
Na základě ohlasů prvních dvou internetových závodů a na podnět Rady TZ organizujeme třetí Internetový turistický závod – zapoj se i ty, podpoř naše závody.
Ája Fúsková (Mikulášovice) a Klárka Buncová (Kralupy)
Jak na to ?
V pátek 17. dubna 2020 mezi 15-20 hodinou absolvuj virtuální test TZ– každý se může zapojit 2x.
Do hodnocení budou zařazeny dva první pokusy.
Přihlaš se na stránky turistických závodů www.turisticky-zavod.cz najdi si ikonu On-line testy TZ (po levé straně dole, modrá ikona) – přímý přístup http://kralupska-turistika.cz/testyTZ/
Přihlaš se, pokud jsi již někdy testy absolvoval, pokud ne tak se zaregistruj – není to nic těžkého.
Po přihlášení si na horní liště otevři ikonu Virtuální TZ : jsi-li narozen v roce 2005 a později „závoď“ přes ikonu START KOMPLET - žactvo; jsi-li narozen v roce 2004 a dříve „závoď“ přes ikonu START KOMPLET - dorost a dospělí
Výsledková listina bude řazena podle trestných minut a následně podle časů.

7. 4. jsme zveřejnili:
Naši kluci třeťáci si v rámci českého jazyka zahráli na spisovatele a ilustrátory. Za úkol měli vymyslet pohádku nebo příběh,  který bude obsahovat nejméně 10 vyjmenovaných slov a doplnit ho ilustrací.
Vedli si opravdu skvěle!

1. 4. začala HOŘCOVÁ VÝZVA. Od nás se zatím zapojili: Pepča a Verča B., Kuba a Jirka D., Soňa H., Martin H., Kájina K., Kuba K., Nelča K., Zuzka O., Nikča S., Matěj Š, Kájina Ž. a Kuba Z. Přidá se ještě někdo?


30. 3. jsme zveřejnili:
Tak tentokrát "jen" 2. a 3. místo. Gratulujeme!
Další účastníci:
Žáci - 96 závodníků - 30. Kubík K., 49. Kuba Zvíře, 51. Pepča B., 65. Péťa S.
Dorost a dospělí - 124 závodníci - 23. Verča B., 36. Majda S., 62. Kája S.

23. 3. jsme v ranních hodinách zaznamenali pokles teploty na minus 8,7°C.

21. 3. jsme zveřejnili:
Tak je dobojováno! Ve včerejším Internetovém turistickém závodu jsou známy výsledky.
Kategorie žáků - 81 závodník:
1. místo Kájina Žahourová, TOM Práčata Rapšach
1. místo Martin Hubálovský, TOM Práčata Rapšach
Další naši zúčastnění závodníci a závodnice byli Klárka Oušková, Terka Dvořáková, Pepča Břenek, Kájina Korbelová, Domča Dvořák, Kuba Zvíře Zvěřina a Tonda Ouška.
Kategorie dorost a dospělí - 106 závodníků:
Za nás závodila Verča Břenková a Fanda Ouška, který ale bojužel nestihl limit. No a já, Karel Snětina, na krásném 78. místě.
Gratulujeme Kájině a Martinovi k pomyslným medailím a děkujeme všem ostatním, kteří se zúčastnili!


20. 3. Druháčci a jejich 1. jarní den. Už 3 roky po sobě, ještě když jsme byli ve školce, jsme vždy 1. jarní den chodili hledat skřítčí vílu Jarmilku, aby mohlo přijít jaro. Letos jsme bohužel nemohli, ale Jarmilka si našla nás. A my jsme (bohužel každý zvlášť) za Jarmilkou přece jen zašli. A ten, kdo nemohl, jí alespoň poslal obrázek. Užili jsme si krásný jarní den.

16. 3. byla uzavřena naše mateřská škola z důvodu preventivních protiepidemických opatření (COVID-19).

V průběhu pandemie Covid-19 jsme zaznamenali (ze sociálních sítí): v nelehkých časech máme radost z toho, že naše bývalé žákyně chtějí pomoci lidem, kteří to potřebují!
"Zdravím! Já (pozn. Bára Holubová) a Sáruš Ka Svobodů jsme studentky Střední Zdravotnická Škola a rozhodly jsme se pomoct hlavně seniorům v okolí Rapšachu a Suchdol nad Lužnicí popřípadě v okolí Třeboně. K současnému nouzovém stavu jsme schopny pomoct, a to: nakoupit potřebné potraviny a dovézt domů. Samozřejmě chceme pomoct kvůli tomu, že zrovna senioři jsou riziková skupina pro onemocnění koronavirem a chceme pro ně vytvořit větší bezpečí." SÁRO A BÁRO, DĚKUJEME!!!


11. 3. byly uzavřeny školy dle Mimořádného opatření (COVID-19). Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví zakazují konání hromadných akcí nad 100 osob i výuku na školách - zakazuje se s účinností ode dne 11. března 2020: osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Vyučující naší školy byli povinni až do odvolání poskytovat žákům a žákyním studijní materiály, studijní opory a domácí úkoly prostřednictvím programu Bakaláři. Zaslané studijní materiály byli plnohodnotnou součástí vyučovacího procesu a žáci a žákyně museli počítat po návratu do školy se zpětnou vazbou učitele.
Vážení rodiče a především žáci, věnujte prosím pozornost následujícímu rozhodnutí.
Na webu Bakaláři v sekci Komens jsou na nástěnkách pro žáky připraveny seznamy učiva z jednotlivých předmětů, které jsou závazné, a učitelé budou jejich znalost vyžadovat po nástupu do školy. Věnujte tomu náležitou pozornost.


10. 3. Podle nejnovějšího opatření Bezpečnostní rady státu se od zítra (středa 11. 3. 2020) až do odvolání uzavírají v České republice školy. Toto opatření, které má zamezit šíření koronaviru, se samozřejmě dotkne i naší ZŠ. Provoz MŠ je přerušen od pondělí 16. března.
Kdy se základní školy znovu otevřou, se neví, sledujte komunikační kanál Bakalářů a naše FB stránky.

9. 3. vyráběli naši žáci 3. třídy pod vedením p. uč. Aleny Nedorostové v rámci environmentální výchovy originální ptačí budky.

5. 3. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z pomeranče v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

4. 3. jsme zveřejnili fotografie z výuky 2. - 5. třídy s paní učitelkou Alenou Nedorostovou.

2. 3. jsme zveřejnili zprávičky z naší mateřské školičky:
ÚNOR 2020
V tomto měsíci jsme si vyrobili další výrobek z projektu Fíha – Dýha a poslali na ukázku, jak jsou děti šikovné a co se jim podařilo, tentokrát vyráběly krmítko pro ptáčky. Zapojili jsme se do výtvarné soutěže Zvonek, děti měly malovat a kreslit na téma „Voda“. Pro bývalou paní učitelku Šárku děti vyrobily slíbený výkres ve formě srdíčka, které bylo vymalované z jednotlivých dílků. Jednomu pánovi, kterému bude 100 let, děti vyrobily přání z obtisknutých ručiček. Čekal nás masopustní týden zakončený karnevalem, takže nás čekala výroba karnevalových kloboučků a masek a také masopustních koláčů, těch skutečných, jedlých i výrobků na ozdobu.
Divadlo KOS
7. 2. nás navštívilo divadlo KOS z Českých Budějovic s pohádkou „Princezna je hloupá Madla“.  Na divadlo se spolu s námi přišly podívat opět děti z 1. třídy ZŠ a prvního stupně Praktické školy, i když tentokrát v menším počtu kvůli zvýšené nemocnosti. „Princezna je hloupá Madla“ je pohádka o princezně Magdalénce, která si jen poroučí, nechce se učit, je drzá na všechny okolo a je namyšlená. Její průpovídky „A nebudu se učit a nevezmu si pláštíček a koukejte mě všichni poslouchat! Tečka, puntík, vykřičník!“ Takovéto řeči musejí od princezny Magdalénky poslouchat v celém království nejen všichni poddaní, ale i její tatíček pan král. Až na pohádkového dědečka, který už to nevydržel a odčaroval princeznu ze zámku daleko pryč, až k obyčejnému pasáčkovi Vojtovi. Princezně najednou nezbývá nic jiného než začít s učením. Najednou musí dělat věci, o kterých zatím ani neslyšela. Prát, zašívat, zametat, uklízet a péct chleba. Moc se jí to nedaří a děti jí neřeknou jinak než hloupá Madla. Ale Vojta má s Magdalénkou trpělivost, a dokonce se mu líbí. Pohádka končí jak jinak než dobře, Vojtovi se podaří Magdalénku změnit. Dětem se pohádka líbila, ale jelikož byla hodně zaměřená na text, tak byla vhodnější spíše pro děti na prvním stupni, ale i tak si ji užily všechny děti.
Masopustní koláče
20. 2. jsme se pustili do výroby masopustních koláčů. Hned od rána, jak děti přicházely do školky, jsme začali společně připravovat stoly na tvoření koláčů. Z připraveného těsta, které bylo tak akorát načasované na zpracování, z jednotlivých dílů děti jednotlivě upravovaly tvar koláče, aby ho následně naplnily připravenými ingrediencemi. Mohly si vybrat z rozmanité nabídky náplní: makové, tvarohové, jablečné meruňkové a jahodové marmelády. Na dozdobení byly připravené rozinky a sladká posypka z drobenky. Krásně ozdobené koláče už čekaly jen na upečení v rozehřáté troubě. Školkou se linula krásná vůně a všem se sbíhaly sliny na tu dobrotu. Vychladlé koláče si děti odnášely domů, aby se mohly tou svojí šikovností, jak se jim to krásně povedlo, pochlubit a všem se dostávalo pochval nejenom od učitelek, ale hned i mezi dveřmi od rodičů. Ze zbylého těsta a náplní jsme vyrobili ještě jeden větší koláč na zítřejší občerstvení při očekávaném karnevalu. Všem se koláče povedli a byly moc dobré. Dětem paří právem zasloužená pochvala.
Karneval
21. 2. jsme pořádali v naší školce „Karneval“. Po svačince jsme se všichni převlékli do veselých kostýmů, vzali na sebe masky a učitelky namalovaly dětem potřebnou vizáž na obličeje. Nejdříve jsme se vyfotily v maskách a už mohl začít karnevalový rej. Po úvodním rozehřívacím kole tanečních prvků jsme přešli ke kombinaci her, soutěží, předvádění masek, sportovního klání a tanců. Výběr některých aktivit: tance s koštětem, ve dvojicích, s balonkem, hry jako židličkovaná, Paleček a obr, obouvání židliček, s míčem, sportovní klání slalom ve velkých holínkách, překážková dráha, udržet pinkáním balónek ve vzduchu a jiné. Mezi tím vším dováděním jsme se mohli občerstvit připravenými dobrotami, velkým masopustním koláčem a slanými i sladkými pochutinami a také na doplnění potřebných tekutin osvěžujícím nápojem. Děti si odnesly domů omalovánky, balíček sladkých odměn, balónek a také malý poklad, který si vytáhly z tajného sáčku, do kterého se otvorem prostrčí jen dětská ručička. Karneval jsme si náležitě užili.
DĚKUJEME!!!

24. 2. – 28. 2. jsme si užívali jarní prázdniny.

21. 2. se naše výprava našich soutěžících zúčastnila okresního kola zeměpisné olympiády (Dům dětí a mládeže v Jindřichově Hradci) pod vedením p. uč. Aleny Nedorostové.
Naši soutěžící zeměpisci: Verča a Pepča Břenkovi, Kája Korbelová a Martin Hubálovský.
DĚKUJEME NAŠIM SOUTĚŽÍCÍM ZA AKTIVNÍ ÚČAST A GRATULUJEME JIM K UMÍSTĚNÍ!!!
DĚKUJEME DOSPĚLÁCKÉMU DOPROVODU!!!

20. 2. se uskutečnila přehlídka našich zlatohrdelních nadějí za účasti žáků a žákyň zejména I. stupně a dětí z naší mateřské školičky v rámci již tradiční školní pěvecké soutěže ZVONEK z Novohradských hor 2020.
V tento čas směřujeme v pilné přípravě k účasti na dalším ročníku víceoborové soutěže ZVONEK z Novohradských hor 2020 v oboru zpěv.
Zazněly písničky a písně různých žánrů: oblíbené lidové i k táboráku, populární a moderna, od různých autorů, z různých zpěvníků, publikací a jiných zdrojů v originálním podání jedinečných interpretek a výlučných interpretů.
Dětské publikum odměňovalo výkony svých favoritů a favoritek zaslouženými ovacemi a bdělá dospělácká porota spravedlivě dospěla k níže uvedenému pořadí na medailových pozicích. Diplomek nebo pamětní list je vzpomínkou na účast a za umístění v soutěži.
Výsledky školní pěvecké soutěže ZVONEK z Novohradských hor 2020
0. kategorie
1. místo Luky Hanek
2. místo Kačka L. Ferencová
3. místo Vašík Šimáček
1. kategorie
1. místo Matyášek Holub a Anežka Schiendlová
2. místo Štěpánka Pavlíková
3. místo Matýsek Švec a Hanička Daňková
2. kategorie
1. místo Sabča Brůžková
2. místo Janička Hubálovská
3. místo Pavlík Šťáva
3. kategorie
1. místo Niki Cibulková
2. místo Natálka Hanková
3. místo Káťa Ferencová a Kája Korbelová
4. kategorie
2. místo Jirka Daněk.
Děkujeme všem zúčastněným dětem za hodnotný umělecký zážitek a vítězkám a vítězům a postupujícím gratulujeme!!!
Děkujeme všem vyučujícím za zorganizování nezapomenutelného setkání s písničkou!!!

20. 2. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z jablíčka v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.


19. 2. se naše recitátorské naděje pod vedením p. uč. Karla Snětiny zúčastnily oblastního kola zájmově umělecké soutěže „Zvonek z Novohradských hor“ 2020 (obor recitace) od 8. 30 hodin v kulturním domě Malonty.
Naši zúčastnění žáci a žákyně: Krýša Dvořák – 2. místo, Anežka Schiendlová – 2. místo, Nelča Kykrychová, Kájina Korbelová a Karolínka Dvořáková – 3. místo.
Děkujeme všem našim vystupujícím za příkladnou reprezentaci školy!!!
Děkujeme vyučujícím za přípravu recitátorů a recitátorek!!!
Děkujeme pořadatelům za milé a pohostinné přijetí!!!
Děkujeme dospěláckému doprovodu!!!


17. 2. zveřejňujeme fotogalerii z valentýnské tvorby našich výtvarníků a výtvarnic z 6. a 7. třídy.

14. 2. se naše žákyně Terka Velická zúčastnila okresního kola olympiády v anglickém jazyce (Dům dětí a mládeže v Jindřichově Hradci) pod vedením p. řed. Martina Wipplingera.
TERKO, DĚKUJEME TI ZA AKTIVNÍ ÚČAST A POSTUP DO FINÁLE, A BLAHOPŘEJEME TI K UMÍSTĚNÍ!!!
DĚKUJEME DOSPĚLÁCKÉMU DOPROVODU!!!

14. 2. nás navštívil bývalá žákyně Terka Žahourová. Pohovořili jsme o tom, co život přinesl, přináší a přinese.

14. 2. proběhlo ve 2. a 3. třídě masopustní veselí se sledováním filmu a spoustou úkolů.

14. 2. jsme zveřejnili zprávičky z naší mateřské školičky:
ŘÍJEN 2019
Během podzimního měsíce října jsme sbírali barevné listy a přírodniny, vytvářeli z nich různé obrázky a mandaly, stavěli domečky pro lesní skřítky a broučky. Vytvářeli kreace na podzimní ovoce. Navštívili nás krásně vytvoření ježci od kamarádek spolužaček ze školky. Vyráběli jsme broučky a podzimní výzdobu do oken. Z projektu Fíha-Dýha, kde se děti učí vyrábět z dýhy, jsme vyrobili krásného Halloweenského ducha.
Uspávání broučků
22. 10. 2019 jsme v lese za vesnicí uspávali broučky. Broučky si děti nejprve vyrobily ve školce ze skořápek vlašských ořechů a ozdobily barvami a přírodními materiály. Při návštěvě lesa během celého dopoledne si děti stavěly domečky pro broučky z mechu, kůry, větviček a dalšího materiálu, co nabídl les. Přinesli jsme si do lesa svačinu a pití. Všem občerstvení v lese na čerstvém vzduchu velice chutnalo. Zahráli jsme si spoustu her a honiček, poznávali jsme přírodu. Nakonec děti broučky uložily do domečků k zimnímu spánku. Pobyt v lese se dětem moc líbil, zažili jsme spoustu radosti a těšíme se na jarní buzení broučků.
Den vzniku čs. státu 28. 10.
25. 10. 2019 před státním svátkem jsme si udělali ve školce na toto téma hry a vzdělávací činnosti. Povídali jsme si, co tento svátek znamená. Popisovali a poznávali jsme lípu jako národní strom, ukazovali si listy a porovnávali je s listy jiných stromů. Skládali jsme různé velikosti puzzlí – rozstříhané symboly: velký a malý státní znak, vlajku a obrázek lípy a také mapu ČR. Učili jsme se básničku: „Pole, louky, krásná města, potok, řeky, les a cesta. Bílá, modrá, červená, to je Česko, země má.“ Poslouchali jsme a zpívali národní hymnu a povídali si, o čem se v ní zpívá.
Halloweenská půda
31. 10. 2019 jsme navštívili na pozvání pana učitele Martina Kvapila Halloweenskou půdu v ZŠ. Děti si vyzkoušely překážkovou dráhu – přelézaly velké trámy. Zkoušely se podepisovat a kreslily malé obrázky jako potvrzení návštěvy strašidelné půdy. Prohlížely jsme všechny Halloweenské výrobky vyrobené dětmi ze ZŠ např.: různé bubáky, strašidelné dýně, pavouky a jiná strašidla. Jako odměnu za pozvání, jsme přinesli ve školce vyrobeného dýhového ducha (projekt Fíha-Dýha), který se moc líbil. Moc děkujeme za pozvání i trochu strachu, který děti prožily.
LISTOPAD 2019
Dušičková a duchařská „chvilka“
V pátek 1. 11. 2019 jsme si ve školce připomněli Památku zesnulých, která je 2.11. jako Dušičkovou a duchařskou „chvilku“. Celé dopoledne jsme prožili ve strašidelných maskách, v komunikačním kruhu při rozsvícení svíček a dušičkových lampiček vysvětlili, proč se tento svátek slaví, že je vlastně oslavou a připomenutím našich zemřelých příbuzných a kamarádů. Povídali si strašidelné příběhy a zážitky. Zahráli jsme si různé hry na téma duchové a dušičky, vyráběli dušičkové lampičky a prolézali strašidelným tunelem. Odnesli jsme si spoustu zajímavých zážitků a s úsměvem a radostí odcházeli domů.
Jak se hladí ježek
5. 11. 2019 nás navštívila Zuzka ze Záchranné stanice Třeboň s programem „Jak se hladí ježek“. Představila nám ježečka Bodlinku, kterého čeká zimní spánek. Zuzka nám ukázala, čím se ježek živí, jak se k němu máme chovat, jak jej lze hladit i přes ostré bodliny. Zazpívali jsme si společně písničku s doprovodem kytary. Poučila nás o způsobu jeho života. Děti si vymalovaly ježečky, z kterých jsme pomocí podzimních listů vytvořili ježčí koláž. Na konec jsme se se Zuzkou rozloučili básničkou o ježečkovi a předali jsme vyrobený dárek Ježečka z dýhy (projekt Fíha-Dýha). Se Zuzkou se rádi setkáváme, přináší nám spoustu zajímavých informací.
Dráčkování – Drakiáda
14. 11. 2019 se u nás ve školce konalo Dráčkování, při kterém byl u nás na hospitaci pan učitel Martin Kvapil. Od rána jsme po skupinkách z připraveného perníkového těsta váleli a vykrajovali pomocí šablon a příborových nožů dráčky. Mezi tím jsme četli a poslouchali pohádky, vyprávěli o pouštění draků z předchozích dnů, zpívali písničky, recitovali básničky a hádali z hádanek dráčka Fráčka. Poté, co se nám perníkoví dráčci upekli, jsme je začali zdobit. Také jsme tančili na písničky, „Draka bolí zub“ a jiné. Procvičili svá těla, absolvovali překážkovou dráhu, prolézali tunelem, dováděli s míči, psychomotorickým padákem a na závěr jsme relaxovali při meditační hudbě a mluveném slovu. Děti si domů odnesly vyrobené dráčky s barevnými ocásky. Radostné dopoledne jsme si všichni patřičně užili.
Záchranka
27. 11. 2019 nás navštívila záchranářka Martinka ze záchranky Třeboň. Se svojí loutkou Martinkou naučila děti, jak zachraňovat zraněného a správně přivolat pomoc. Děti si opakovaně vyzkoušely, jak správně postupovat při zachraňování, pomoci při různých druzích zranění, zhlédly poučný film. Děti si ve skupinkách trénovaly časový postup záchrany zraněného a střídavě si zkoušely ošetřit různá zranění. Návštěva záchranářky Martinky byla velice poučná a veselá zároveň, budeme rádi, když se u nás zase objeví. Děti rády spolupracovaly a moc se jim to líbilo.
Divadélko LUK
29. 11. 2019 nás navštívilo divadélko LUK s pohádkou O perníkové chaloupce. Připojily se k nám opět děti z 1. třídy ZŠ a Praktické školy. Dle jejich spontánních projevů od začátku až do konce představení bylo poznat, že je tato pohádka všechny velice zaujala a patří k jejich oblíbeným. Také to hovoří o velice dobrém divadelním představení s loutkami. Divadélko LUK nás dlouhodobě navštěvuje a jsme s ním velice spokojeni.
PROSINEC 2019
V tomto měsíci nás čekalo překvapení. Nejen čerti a ježíšek, ale také nám paní učitelka Šárka Imrichová oznámila, že odchází, protože se stěhuje. Ještě s námi stačila vystoupit při rozsvícení „Vánočního stromu“, ale na zdobení stromečku ve školce a Ježíška již s námi byla nová paní učitelka Edita Urbanová. Na začátku měsíce jsme vyráběli čertí náměty, připravovali se na tvoření s rodiči a s blížícími se Vánocemi, zimním slunovratem a Novým rokem jsme se věnovali těmto tématům. Vyráběli jsme vánoční přání z dýhy (Fíha-Dýha) a drobných ozdob, které jsme si nejen odnesli domů, ale také jsme tato vánoční přání spolu se zpěvem a recitací vánoční písně a básně předali v Základní škole, Praktické škole a Obecním úřadě.
Návštěva čertů
5. 12. 2019 nás navštívili čerti společně s Mikulášem a anděly. Ve školce jsme měli z prolézačky vyrobené peklo. Děti měly strach z čertů, a tak jsme nejprve společně zarecitovali naučenou básničku, aby se zmírnilo napětí ze strachu. Potom jednotlivě nebo ve dvojičkách přednesly předem vybrané básničky a zazpívaly písničky. Od Mikuláše dostaly sladkou nadílku. Při již uvolněnější atmosféře se odvážlivci šli dotknout čertů. Přizvali jsme čerty mezi nás, aby si i ti méně odvážní dodali odvahu, což se povedlo. Na konec se děti s čerty, anděly a Mikulášem skamarádily, některé se i objímaly. Setkání dopadlo dobře a ke spokojenosti všech. Děkujeme.
Rozsvícení Vánočního stromu
6. 12. 2019 se v Rapšachu na návsi u kostela konalo tradiční rozsvícení „Vánočního stromu“. Děti z MŠ zahajovaly večer písničkou „Pro ježíška“ a básničkami „Píšu ti andílku“ a „Čertí nemehlo“. Zpěv i recitace se jim velice povedly.
Vánoční tvoření s rodiči
12. 12. 2019 odpoledne si děti užívaly „Vánoční tvoření s rodiči“, kde společně vyráběli vánoční výzdobu do MŠ. Vánoční výrobky si poslední den ve školce v roce 2019, mohly děti odnést domů. Pro všechny bylo připraveno několik námětů, různé druhy vánočních stromečků, kapříků, andílků, ozdob a materiál pro výrobu vánočních věnců nebo si mohli vyrobit výrobek dle vlastního nápadu z poskytnutého materiálu. Výrobky byly velice zdařilé a školka byla hezky vyzdobená. Účast byla hojná.
Ježíšek ve školce
20. 12. 2019 k nám do školky přiletěl Ježíšek. Děti ráno nosily malé výslužky s cukrovím v krabičkách, abychom si měli co dát na stůl a celý den ochutnávat slané i sladké dobroty a ovoce, také k pití bylo dětské šampaňské a ovocné džusy. Po ranních hrách jsme zahájili komunikační kruh bezpečným zapálením poslední, čtvrté svíčky na Adventním svícnu. Poslechli jsme si vyprávění o Ježíškovi a povídali si o něm. Dívenka Nelinka přinesla pro všechny kamarády rolničky. Děti z nich měly velkou radost. Zazpívali jsme si vánoční písničku „Rolničky“, při které jsme rolničkami zvonili. Děti si rolničky odnesly domů. Zpívali jsme a poslouchali různé vánoční písničky, koledy a recitovali básničky. Nastal čas uvolnit místnost se stromečkem pro ježíška, aby mohl nerušeně přiletět a přinést nám radost, pohodu, smích a také možná nějaké dárečky. Najednou byl slyšet zvoneček, dětem se rozzářily oči a celé natěšené spěchali ke stromečku, kde jim ježíšek zanechal překvapení. Děti nedočkavě dárečky rozbalovaly, nadšeně si s nimi hrály a průběžně ochutnávaly donesené občerstvení. Před vycházkou jsme se ještě společně vyfotili u ozdobeného stromečku. Čekala nás návštěva kostela, kde jsme měli domluvenou prohlídku vystaveného Betlému. Z dnešního dne jsme měli všichni velkou radost.
LEDEN 2020
V novém roce jsme se navzájem přivítali v pondělí 6. 1. 2020. Děti byly plné zážitků z oslav Vánoc, Ježíška a Slunovratu.
Začali jsme vyrábět koruny pro „Tři krále“, které si děti s radostí odnesly domů. Také jsme hráli spoustu her na toto téma, recitovali básničky a zpívali písničky. Během měsíce nám občas zasněžilo, takže jsme hráli pohybové hry na sněhu a se sněhem, jako různé druhy koulovaček, obtiskování andílků, vyšlapávání chodníčků ze stop, stavění sněhuláků apod., také jsme si občas klouzali na zmrzlém ledu. Ve třídách i venku jsme hráli typické sportovní zimní hry jako na bruslaře, lyžaře, sáňkaře a jiné. Vyráběli jsme výrobky se zimní tématikou jako například brusle, vyšívané palčáky, vatové tučňáky, inkoustové kluziště… Mezi tím jsme si vyprávěli a poslouchali pohádky a předškoláci rozvíjeli znalosti potřebné k zápisu do 1. třídy. Pravidelně jsme do krmítka na zahradě sypali krmení ptáčkům a pozorovali zimní přírodu.
Divadélko LUK
17. 1. 2020 nás navštívilo divadélko LUK s pohádkou o Neposlušných kůzlátkách. Jako vždy se k nám připojily děti z 1. třídy a děti z Praktické školy. Děti byly velice spontánní a krásně spolupracovaly s divadelníky a loutkami. Jak už to v pohádkách bývá, objevilo se tam mnoho úsměvných situací, ale také trochu strachu, na které děti patřičně reagovaly a prožívaly. Divadlo jsme si užili ke spokojenosti všech.
Co nám létá na krmítko
21. 1. 2020 nás navštívila Zuzka ze Záchranné stanice Třeboň a představila pestrou společnost, která se schází na společném obědě v krmítku. Učili jsme se poznávat typické návštěvníky ptačích krmítek. Přinesla nám ukázat nejtypičtější potravu, která se dává ptáčkům do krmítek, slunečnici. Ukázala nám sušené květy slunečnice, vyzkoušeli jsme si dát semínka zpátky do květu a také jsme si se Zuzkou dle pohybu slunečnice otáčející se za sluníčkem společně zacvičili. Poznávali jsme ptáčky a věšeli je na strom. Vyzkoušeli jsme si pomocí kolíků, jakožto zobáčků, sezobat pomyslnou potravu vyrobenou z papírových kuliček. Na konci jsme poznávali pěnkavu, našeho nejhojnějšího pěvce, mezi ostatními ptáčky. Podle předlohy jsme si vybarvili svůj výkres a dávali jsme při tom pozor na volbu správných barev. Se Zuzkou se rádi setkáváme, smějeme se, učí nás spoustu užitečných a zajímavých informací.
Recitace Zvonek
24. 1. 2020 jsme šli podpořit společnou recitací děti z prvního stupně Základní školy v Rapšachu, kde se konalo místní kolo v recitační soutěži Zvonek. Malé děti recitovaly zimní básničku Vločka a velké děti recitovaly delší básničku Mravenec sportovec. Recitace se dětem moc povedla, dostaly za ni pochvalu a sladkou odměnu.
Zimní olympiáda
24. 1. 2020 po návštěvě recitační soutěže jsme se vrátili do školky, kde společně malé i velké děti hrály olympijské hry. Olympiádu absolvovaly v hodu sněhovou koulí do dálky, na cíl, slalomu mezi kužely se sněhovou koulí, foukání do sněhové – papírové koule, odstrkávání sněhové koule nosem a klasické koulovačce. Zažili jsme spoustu smíchu a radosti, děti si odnesly domů diplomy jako upomínku na tyto hry.
DĚKUJEME!!!

13. 2. se zájemci z řad našeho žactva I. a II. stupně vypravili pod vedením p. uč. Jaromíra Sváčka a p. uč. Karla Snětiny na lyžovačku do Bystřice.
Kdo nebyl, ať lituje! Byl to nejkrásnější den celé zimy!


12. 2. – 13. 2. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z pomeranče v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

11. 2. jsme zveřejnili:
díky sponzorskému daru od pana Petra Kepky si naše škola mohla pořídit nový gril, který nám všem bude sloužit třeba při Zikmundohraní, které se kvapem blíží.
PANE PETŘE KEPKO, DĚKUJEME VÁM!!!11. 2. se naši žáci a žákyně 8. třídy pod vedením p. uč. Karla Snětiny vypravili do Střední školy rybářské a vodohospodářské v Třeboni, kde se v rámci „Vědeckého dopoledne“ seznamovali s problematikou ochrany životního prostředí, ekologie, vodohospodářství a udržení vody v krajině. Dozvěděli jsme se všechno o sedimentech, prohlédli si profesionální laboratoř firmy ENKI, o.p.s. a nakonec odebrali vzorky sedimentů ze Zlaté stoky. Cílem této aktivity je zvýšení zájmu o polytechnické vzdělávání u žáků a žákyň základních škol.
DĚKUJEME POHOSTINNÝM ORGANIZÁTORŮM ZA VELMI POUČNĚ A ZAJÍMAVÉ STRÁVENÝ ČAS A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ PROJEKTOVÉ DNY!!!

11. 2. se naši žáci a žákyně 2., 3. a 5. třídy zúčastnili desáté a poslední dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci a obdrželi svá mokrá vysvědčení.

7. 2. se v rámci dopolední výuky uskutečnilo recitátorské setkání žáků a žákyň 8. a 9. třídy v již tradiční Literární kavárně (školní kolo soutěže ZVONEK z Novohradských hor 2020) pod vedením p. uč. Pavlíny Křížové.
Děkujeme všem zúčastněným recitátorů a recitátorkám za hodnotný umělecký zážitek a postupujícím gratulujeme!!!
Děkujeme paní učitelce Pavlíně Křížové za zorganizování nezapomenutelného setkání s recitací literárních děl!!

6. 2. se naši zájemci z řad žáků a žákyň II. stupně zúčastnili pod vedením p. uč. Pavlíny Křížové a p. uč. Lucie Gerndtové výletu s bruslením v prostorách Tyršova stadionu v Třeboni.


6. 2. – 7. 2. si naši žáci a žákyně z I. a II. stupně užívali vitamínky z mandarinky v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

5. 2. se v rámci dopolední výuky uskutečnilo recitátorské setkání žáků a žákyň 7. třídy v již tradiční Literární kavárně (školní kolo soutěže ZVONEK z Novohradských hor 2020) pod vedením p. uč. Pavlíny Křížové.
Děkujeme všem zúčastněným recitátorů a recitátorkám za hodnotný umělecký zážitek!!!
Děkujeme paní učitelce Pavlíně Křížové za zorganizování nezapomenutelného setkání s recitací literárních děl!!!

4. 2. – 5. 2. nám Paní Zima nafoukala nadílku do sněhové peřinky.

4. 2. připravili členové TOM Práčata pro prvňáčky Turistický závod do škol (projekt Rady TZ). Pořadatelé je seznámili se závodem, promítli video ČT „Lvíčata“ a fotografie z dob, kdy začínali, přinesli medaile, odpovídali na dotazy. Společně uzlovali, učili se TT, KPČ, dřeviny, plížili se, běhali a malovali turistické značky. Ve zjednodušené formě proběhl závod v prostorách školy, kde měly děti možnost předvést, co se naučily. Na závěr byli malí závodníci odměněni drobnými cenami.
Výsledky minizávodu:
1. místo: Honzík K.
2. místo: Matěj K.
3. místo: Jára K.
Děkujeme Terce, Klárce, Kubovi za vydatnou pomoc!!!
A děkujeme paní učitelce Radce Círalové a Aničce Círalové za přípravu akce a její provedení!!!

4. 2. se naši žáci a žákyně 2., 3. a 5. třídy zúčastnili deváté dvouhodinové lekce povinné výuky plavání v plaveckém bazénu v Jindřichově Hradci.

4. 2. se v rámci dopolední výuky uskutečnilo recitátorské setkání žáků a žákyň 6. třídy v již tradiční Literární kavárně (školní kolo soutěže ZVONEK z Novohradských hor 2020) pod vedením p. uč. Pavlíny Křížové.
Děkujeme všem zúčastněným recitátorů a recitátorkám za hodnotný umělecký zážitek!!!
Děkujeme paní učitelce Pavlíně Křížové za zorganizování nezapomenutelného setkání s recitací literárních děl!!!


4. 2. nás navštívil bývalý žák Vojta Adam. Pohovořili jsme o tom, co život přinesl, přináší a přinese.

Návrat na obsah