2020/21 - II- část - skola1

Základní škola a Mateřská škola v Rapšachu
Přejít na obsah

2020/21 - II- část

Ze školních kronik > Kroniky od roku 2018/19 > 2020/2021


2. 3. jsme zveřejnili:
Nes mě, koníčku, nes
Tentokrát jsme se rozhodli vás potěšit krásnou jihočeskou písničkou Nes mě, koníčku, nes. A protože naši muzikanti jsou i skvělí výtvarníci, přidali jsme k písničce i obrázky. Snad vám písnička udělá radost.

Mateřská škola v únoru 2021 - II. část
Aktivity třídy Motýlků a společné akce s menšími dětmi - hrátky na ledě a se sněhem, poznávání písmenek a barev, vytváření ponorek v moři, vytváření výzdoby na karneval ve školce, výroba masopustních škrabošek a masopustní průvod po školce, pečení masopustních koláčů, hry s hudbou.

28. 2. jsme zveřejnili další fotky z únorové činnosti naší MŠ.

28. 2. jsme zveřejnili fotogalerii z prvních dní (Nejen) Prázninové výzvy. Nechcete se ještě přidat?

26. 2. zkoumali lidské tělo prvňáčci s tř. uč. Radkou Círalovou v rámci hodin prvouky. Protože vytvářet lapbook Naše rodina byla zábava, vytvořili si i „knihu“ k tomuto učivu (LAPBOOK – lidské tělo).

26. 2. jsme zveřejnili výsledky školní výtvarné soutěže na téma „Pohádka“ v kategorii 1. třída:
1. místo Nelinka
2. místo Honzík
3. místo Livinka.
DĚKUJEME A BLAHOPŘEJEME!

26. 2. jsme zveřejnili fotogalerii z výtvarné tvorby (MASOPUST) naší 4. a 5. třídy pod vedením p. uč. Aleny Nedorostové.

25. 2. se ve velmi komorní atmosféře uskutečnilo předání odměn za sběr papíru.
1. místo Karolínka Dvořáková - 1 837,5 kg
2. místo Martínek Sokolík - 433,5 kg
3. místo Štěpánka Martínková - 280,5 kg
4. místo Peťa Borovková - 278 kg.
DĚKUJEME A GRATULUJEME!!!


25. 2. jsme zveřejnili videoklip o výtvarné tvorbě našich třeťáčků v rámci (v jejich pojetí distanční) školní výtvarné soutěže: Máme rádi zvířata...

24. 2. si naši žáci a žákyně z I. stupně užívali vitamínky z blumy a také vodní ředkve a mrkve (zabaleno v eko obalu) v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

24. 2. Vzhledem k novému opatření Ministerstva zdravotnictví platí, že od čtvrtka 25. února již žákům pro pobyt ve škole nepostačují látkové roušky. Za ochranný prostředek dýchacích cest je považována pouze chirurgická rouška nebo respirátor.
Výjimka se vztahuje na děti v MŠ, ty ochranu dýchacích cest nosit nemusí.

23. 2. jsme zveřejnili - (Nejen) Prázdninová výzva

Přátelé, kamarádi!
Hořcová výzva letos nebude. Abyste se nenudili, připravil jsem pro vás ve spolupráci s pražským oddílem TOM Poutníci (Nejen) prázdninovou výzvu. Zúčastnit se může kdokoli, výzva není určena jen členům oddílu. Přihlásit se můžete do pátku 26. února 2021 buď prostřednictvím messengeru, nebo na nově vzniklé skupině TOM Práčata online (https://www.facebook.com/groups/756802321938250). Tam se v pátek dozvíte podrobnosti. Budou také od pátku na webové stránce http://www.rapsach.cz/tom/akce_nejblizsi.htm.
Soutěž se uskuteční, pokud bude alespoň 10 přihlášených.
Těším se na vás!
Kája

19. 2. jsme zveřejnili - Únorová výzva
Únorové výzvy paní učitelky Nedorostové se zúčastnili první z Vás! Honzík Šikr se prošel po srdíčku, Soňa Holá po jelenovi, velbloudí hrb a hlava jsou zase dílem procházky Jirky Daňka. Příspěvek máme i od Kristýny Holubů a Kuby Koláře. Děkujeme.

18. 2. jsme zveřejnili - Maškarní karneval ve školce
Tak jsme si představili své masky, popovídali o tradici masopustu a karnevalu, tančili na hudbu, zpívali do mikrofonu, hráli hry s balonku, ale hlavně jsme si to vše užili.

15. 2. jsme zveřejnili - Klokani ve 3. třídě
Protože stále nemůžeme do školy, snažíme se si distanční výuku zpestřit a užít jak se dá.  A protože v únoru probíhá v ZŠ výtvarná soutěž -letos na téma " Zvíře", i my jsme věnovali pátek (a vlastně i celý víkend) zvířeti - a sice klokanovi.
Naučili jsme se klokaní písničku a pohádka "O klokanovi, který skákal přes švihadlo" nás inspirovala k soutěži o co nejvíce přeskoků přes švihadlo bez přerušení. Jednoznačně nejlepším klokánkem se stala Štěpánka Martínková s neuvěřitelnými 235 přeskoky!!!.
Ale i ostatní klokani podávali skvělé výkony a někteří v zápalu boje doskákali i s kalhoty u kolen.🤣
A protože už se nám po sobě strašně stýská, tak jsme dostali nápad. Stejně jako klokanice Františka z naší básničky jsme nabarvili kamínky a pak je tajně donesli kamarádům ze třídy na okno, před dveře, do schránky.....
Bylo to krásné dobrodružství plné radosti!!!

12. 2. jsme zveřejnili fotogalerii z výuky na I. stupni s p. uč. Alenou Nedorostovou: 2. třída - pracovní činnosti – šití, 5. tř. - přírodověda – podnebné pásy, vlastivěda – pojmy z Evropy. A ještě 4. a 5. tř. - přírodověda – skupenství látek.

11. 2.  si svůj první lapbook vytvořili prvňáčci pod vedením tř. uč. Radky Círalové na téma MOJE RODINA.  Do „knihy“ se vešlo mnoho zajímavých informací a krásných obrázků k danému tématu. Děti vyrábění bavilo a výsledek stojí za to.

11. 2. naší krajinu zasypala nová vrstva sněhobílé peřinky a sevřel ji mráz kolem minus deseti stupňů Celsiovy teplotní škály. A do školní tělocvičny jsme zakoupili novou gymnastickou kozu.


10. 2. si naši žáci a žákyně z I. stupně užívali vitamínky z hruštiček v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím a také obdrželi mléčný výrobek v rámci projektu „Mléko do škol“ finančně podporovaného Evropským společenstvím.

8. 2. ve škole pokračujeme ve zprovoznění 3D tiskárny tak, aby žáci po návratu do školy mohli realizovat své nápady. Jako první jsme si vytiskli píšťalku na tělesnou výchovu (jestli ji tedy budeme ještě někdy vyučovat). A pak jsme tiskli ovečku...

5. 2. jsme zahájili přípravu na využití 3D tiskárny ve výuce v rámci programu Průša pro školy.
Díky online kurzu na Prusa Academy získáváme potřebné znalosti a dovednosti. Součástí našeho portfolia je 3D tiskárna Original Prusa MINI s potřebným příslušenstvím a mimo jiné také e-Book Základy 3D tisku od pana Josefa Průši – využijeme při přípravě sdíleného projektu, který je součástí programu Průša pro školy spolu s certifikací jeho přípravných a realizačních fází. Aplikaci 3D tisku směřujeme především do výuky informatiky (v kontextu změn ve školním vzdělávacím programu), pracovních činností a rovněž do aktivit badatelského klubu.
DĚKUJEME Prusa Research – panu Josefu Průšovi a jeho týmu!!!


2. 2. jsme zveřejnili: tandemová výuka (Projekt MŠMT ČR výzva Šablony III) dále pokračuje v 1. a 4. třídě. Další výukový blok si společně naplánovaly a odučily p. uč. A. Ticháčková a tř. uč. R. Círalová, tentokrát na téma HROMNICE.

1. 2. jsme zveřejnili: únorová výzva paní učitelky A. Nedorostové - stáhni si do mobilu aplikaci Mapy.cz nebo nějakou jinou aplikaci, která umí zakreslit tvůj pohyb. Zapni si funkci „Stopař“ (spustit stopaře). Aplikace poté bude zaznamenávat tvůj pohyb a kreslit do mapy trasu, kudy jdeš. Vymysli si nějaký motiv, zajímavý tvar. Třeba srdíčko, nějaké písmeno, zvíře, člověka, dopravní prostředek, květinu, cokoliv tě napadne. Vyraz na procházku. Během procházky zaznamenávej tvoji trasu a snaž se tak do mapy „zakreslit“ tvůj vybraný tvar. Ideálně ujdi během zaznamenávání tvého tvaru alespoň 2 km. Udělej printscreen obrazovky, kde máš nakreslený tvůj vychozený tvar v mapě a pošli mi ho na messenger (Alena Nedorostová). Odměnou ti bude zveřejnění tvého obrazu na fb stránkách školy a jednička ze zeměpisu/vlastivědy za aktivitu. Jelikož se bude tvá fotka zveřejňovat, nezapínej si stopaře hned u domu. Pojďte do toho.
Návrat na obsah