Aktuality - skola1

Základní škola a Mateřská škola v Rapšachu
Přejít na obsah

Aktuality

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
⚠️ AKTUÁLNĚ: Na základě opatření Ministerstvo zdravotnictví České republiky bude od zítřejšího dne (tj. od 18. září) povinné nošení roušek ve školách i během výuky, a to počínaje u 2. stupňů základních škol. Povinnost se vztahuje i na střední, vyšší odborné a vysoké školy.
Žáci na 2. stupni musí od zítřka nosit roušku už i během výuky, budou ji proto mít nasazenou nepřetržitě od vstupu do školy až do jejího opuštění. V zájmu zdraví nás všech vybavte své děti alespoň dvěma rouškami na den.

Vážení rodiče a přátelé školy,
v souvislosti s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR se od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek ve společných prostorách budovy základní školy (chodby, šatna, jídelna, toalety). Opatření se týká všech osob, které do školy vstoupí.
Pokud nezbytně potřebujete do budovy školy vstoupit (např. vyzvednout dítě ze školní družiny), zdržujte se prosím výhradně v prostoru tomu vyhrazeném, tedy za dveřmi bočního vchodu.
Pedagogických pracovníků a dětí v mateřské škole se vládní nařízení o plošném nošení roušek netýká, vstup zákonných zástupců do budovy MŠ je možný pouze s ochranou obličeje.
Zodpovědným chováním chráníte zdraví žáků i pracovníků ZŠ a MŠ v Rapšachu, za což Vám děkujeme.
Mgr. Martin Wipplinger, ředitel školy
Návrat na obsah