Letošní

 

karel.snetina@j-hradec.cz


Domů

 

 
 
 

 

22. 5. náš TOM 2402 Práčata zorganizoval pod vedením p. řed. Karla Snětiny a za aktivní účasti Elišky Eší Kreklové a Honzíka Krekla naše stále oblíbenější „(nejen) Míčujeme“ s turisty.

Moc jsme se snažili a moc jsme si týmové nejen míčování užili: poslepu na lavičce podle velikosti, poslepu sestavit z lana čtverec, přesun laviček do cíle, trhání ocásků, očesávání kolíků.

 

Výsledky „(nejen) Míčujeme“ s turisty 2017

1. místo tým Ondry M.

2. místo tým Kevina ml.

3. místo tým Ondry Š.

 

Zúčastněným soutěžícím děkujeme za skvělé výkony

a všem nejen na stupních vítězů gratulujeme!!!

Eší a Honzíku, díky za přípravu, realizaci a organizaci soutěží!!!

 

FOTOGALERIE

 
     
 

 

20. 5. naše výprava reprezentantů a reprezentantek zasáhla na 2. závodu Českého poháru v Brně (ČP2) do soupeření o mistrovský titul.

 

Výsledky 2. závodu Českého poháru (ČP2) – Brno Kníničky

na:

http://www.turisticky-zavod.cz/index.php?page=vysledky_2017

 

Děkujeme všem závodníkům a závodnicím za skvělé výkony a za příkladnou reprezentaci školy, oddílu, regionu a kraje!!!

VŠEM GRATULUJEME K UMÍSTĚNÍ!!!

Všem postupujícím přejeme hodně úspěchů v soupeření o mistrovský pohár!!! Děkujeme organizátorům závodu za pohostinné zázemí a bezva zážitek!!!

Děkujeme všem dospělákům za účast a doprovod!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové za přípravu

našich reprezentantů a reprezentantek!!!

 

FOTOGALERIE

 
     
 

 

15. 5. náš TOM 2402 Práčata zorganizoval na školním dvoře od 14.00 hodin pod vedením p. řed. Karla Snětiny a p. uč. Pavlíny Křížové a za účasti Elišky Eší Kreklové  již 23. ročník naší oblíbené Kuličkiády.

Počasí nám přálo, sluníčko hřálo a moc jsme se snažili.

 

Výsledky 23. ročníku Kuličkiády 2017 (výpis)

1. místo Jirka Daněk

2. místo Danda Šikr

3. místo Ondra Šikr

 

Zúčastněným soutěžícím děkujeme za skvělé výkony

a všem nejen na stupních vítězů gratulujeme!!!

 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

 
     

 

6. 5. naše výprava reprezentantů a reprezentantek zasáhla na 1. závodu v Kraslicích (ČP1, Mistrovství ČR – SUPERSPRINT) do soupeření o mistrovský titul.

 

Výsledky 1. závodu Českého poháru (ČP1 Kraslice) – POSTUPY NA MČR TZ:

(http://www.turisticky-zavod.cz/vysledky/rok_2017/pohar/CP1.htm)

nejmladší žáci – Danda Šikr (3. místo)

mladší žákyně – Klárka Oušková (2. místo)

starší žáci – Vojta Adam (3. místo).

 

Děkujeme všem závodníkům a závodnicím za skvělé výkony v náročných podmínkách trati a počasí a za příkladnou reprezentaci školy, oddílu, regionu a kraje!!!

VŠEM GRATULUJEME K UMÍSTĚNÍ!!!

Děkujeme organizátorům závodu za pohostinné zázemí a bezva zážitek!!!

Všem postupujícím přejeme hodně úspěchů v soupeření o mistrovský pohár!!!

Děkujeme všem dospělákům za účast a doprovod!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové za přípravu

našich reprezentantů a reprezentantek!!!

 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

 

     

 

 

23. 4. jsme zasáhli na Mistrovství Jihočeského kraje (II. stupeň) – Sudoměřice u Tábora do bojů o další postup na závody Českého poháru.

Další závody:

1. závod Českého poháru (ČP1) a Mistrovství ČR jednotlivci SUPERSPRINT – Kraslice (6. 5.)

2. závod Českého poháru (ČP2) – Brno (20. 5.)

3. závod Českého poháru (ČP3) – Týnec nad Sázavou (3. 6.)

Mistrovství ČR (zároveň ČP4) – Orlová (17. 6.)

O naší účasti v TZ více na http://www.turisticky-zavod.cz/

 

Z výsledkové listiny Mistrovství Jihočeského kraje (II. stupeň)

Sudoměřice u Tábora

 Nejmladší žákyně: 3. místo Lucka Machačová

Nejmladší žáci: 1. místo Danda Šikr, 2. místo Pepča Břenek, 3. místo Toníček Ouška

Mladší žákyně: 1. místo Klárka Oušková, 2. místo Terka Dvořáková

Mladší žáci: 1. místo Kuba Zvěřina, 3. místo Ondra Machač

Starší žáci: 3. místo Fanda Ouška

Mladší dorostenky: 2. místo Terka Žahourová

Mladší dorostenci: 1. místo Zbynďa Schicker, 2. místo Roman Kocina

Starší dorostenky: 2. místo Anička Círalová

 

 

SEZNAM POSTUPUJÍCÍCH DO ZÁVODŮ ČESKÉHO POHÁRU TZ 2017

 Nejmladší žákyně: Lucka Machačová, Nelča Kykrychová, Simča Šimáčková

Nejmladší žáci: Danda Šikr, Pepča Břenek, Toníček Ouška

Mladší žákyně: Klárka Oušková, Terka Dvořáková, Evička Mikudimová

Mladší žáci: Kuba Zvěřina, Ondra Machač, Jirka Daněk

Starší žáci: Fanda Ouška, Vojta Adam, Ondra Vetrák

Mladší dorostenky: Terka Žahourová

Mladší dorostenci: Zbynďa Schicker, Roman Kocina

Starší dorostenky: Anička Círalová

Muži B: p. František Círal.

 

Děkujeme všem našim závodníkům a závodnicím za skvělé sportovní a vědomostní a dovednostní výkony a za příkladnou reprezentaci školy, oddílu a regionu,

a to v extrémních povětrnostních podmínkách!!!

Všichni jsme se moc snažili!!!

GRATULUJEME K UMÍSTĚNÍ A K POSTUPU!!!

Děkujeme všem našim organizátorům závodu za pohostinné zázemí a bezva zážitek!!!

Děkujeme dospělákům za doprovod!!!

Děkujeme paní učitelce Radce Círalové za přípravu našich reprezentantů a reprezentantek!!!

 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

 

     
 

12. 4. se v dopoledních hodinách uskutečnilo již tradiční, a tak i zároveň dlouho očekávané místní kolo turistického závodu (TZ) Mistrovství III. stupně – „Mistrovství Vitorazska“, opět s možností postupu na Mistrovství Jihočeského kraje II. stupeň (Sudoměřice u Tábora, 23. 4.).

A tak jsme zahájili své soutěžní usilovné tažení v přípravě na klíčová postupová kola TZ (ČP1, 2 a 3) a Mistrovsví ČR.

Do bojů o postup zasáhli také žáci a žákyně ze ZŠ a MŠ České Velenice.

O naší účasti v TZ více: http://rapsach.cz/tom/tz.htm a http://www.rapsach.cz/tom/tz.htm

Seznam závodníků, kteří přímo postupují na 1. – 3. závod Českého poháru 2017 na http:

www.turisticky-zavod.cz/download/2017/Postupy_CP_2017.pdf: Kuba Zvěřina (mladší žáci) Anička Círalová (starší dorostenky) a p. František Círal (muži B) a dle

http://www.turisticky-zavod.cz/download/2017/Postupy_MCR_2017.pdf na Mistrovství ČR: Anička a p. František Círalovi.

Postupy na závody Českého poháru 2017 - divoké karty na http://www.turisticky-zavod.cz/index.php?page=postupy_CP_DK  – bude upřesněno.

Termínová listina TZ: http://www.turisticky-zavod.cz/index.php?page=terminova_listina

Samotnému závodu předcházela poctivá a svědomitá příprava v rámci vhodných témat ve výuce či mimo ni (např. tělesné výchovy, prvouky, přírodovědy, vlastivědy, zeměpisu, povinně volitelných předmětů, schůzek turistického oddílu a individuální přípravy).

Soutěžící byli před závodem rozděleni do kategorií podle věku a pohlaví – soutěžili pouze jednotlivci. V přípravce běží závodník – závodnice s doprovodem.

V našich podmínkách jsme závodili od startu (školní dvůr) směr školní pozemek a sad, luka, pastviny a les za školou a zpět od blat Na Šudernách a Spáleniště do cíle (školní dvůr).

Trasy byly vytyčeny tři – „červená“ (dorostenecké a dospělé kategorie), „bílá“ (mladší a starší žákovské kategorie) a „modrá“ (nejmladší žákovské kategorie). Stanoviště a kontroly turistického závodu včetně zadání úkolů byly podmíněny závodnickou kategorií:

Start (popadni startovní průkaz a propisku – neztrať je a makej!!!)

Kontrola „L“ – lanová lávka (vyhoupni se svižně na lano - pospěš a nespadni!!!)

Kontrola „PD“ – překážková dráha (při plížení pozor na Kájovo pravidlo „tři P“ a trefuj se míčkem s rozvahou!!!).

Kontrola „V“ – odhad vzdálenosti (zaměř pomocí azimutu správně cíl a nemůžeš minout!!!)

Kontrola „O“ – orientace a azimutové úseky (seřiď si buzolu, orientuj mapku, správně urči směr a vzdálenost – netoulej se na azimutech!!!) Mapu orientují všechny kategorie.

Kontrola „TT“ – topografické a turistické značky (nikdo ti tu nepomůže – soustřeď se a při vyplňování dvakrát uvažuj!!!)

Kontrola „KPČ“ – kulturně poznávací činnost (jsi na to sám, nepopleť to – označ pouze jednou odpověď a s rozmyslem!!!)

Kontrola „D“ – dřeviny (to musíš opět zvládnout sám – tak se pořádně rozhlédni a nepřepisuj odpovědi!!!)

Kontrola „U“ – uzlování (pozor – ať se nezamotáš!!!)

Cíl (odevzdej startovní průkaz – relaxuj a v klidu čekej na vyhodnocení!!!)

 

A s jakými výsledky byl závod ukončen? (Výpis z výsledkové listiny)

 

Nejmladší žákyně

1.  Barborka Dvořáčková (ZŠ a MŠ České Velenice)

2.  Marianka Žiaková (ZŠ a MŠ České Velenice)

3.  Lucka Machačová (TOM Práčata Rapšach)

 

Nejmladší žáci

1. Danda Šikr (TOM Práčata Rapšach)

2. Pepča Břenek (TOM Práčata Rapšach)

3. Toníček Ouška (TOM Práčata Rapšach)

 

Mladší žákyně

1. Terezka Dvořáková (TOM Práčata Rapšach)

2. Klárka Oušková (TOM Práčata Rapšach)

3. Kájinka Žahourová (TOM Práčata Rapšach)

 

Mladší žáci

1. Kuba Zvěřina (TOM Práčata Rapšach)

2. Marek Štochl (ZŠ a MŠ České Velenice)

3. Ondra Machač (TOM Práčata Rapšach)

 

Starší žákyně

1. Magdalena Jandová (ZŠ a MŠ České Velenice)

2. Klára Zemanová (ZŠ a MŠ České Velenice)

3. Doan Thao Chi (ZŠ a MŠ České Velenice)

 

Starší žáci

1. Vojta Adam (TOM Práčata Rapšach)

2. Honza Trsek (ZŠ a MŠ České Velenice)

3. Samuel Gabčo (ZŠ a MŠ České Velenice)

 

Mladší dorostenci

1. Kuba Střítecký (TOM Práčata Rapšach)

2. Zbynďa Schicker (TOM Práčata Rapšach)

3. Roman Kocina (TOM Práčata Rapšach)

 

Starší dorostenky

1. Anička Círalová (TOM Práčata Rapšach)

 

Starší dorostenci

1. Jakub Zimmel (ZŠ a MŠ České Velenice)

 

Přípravka

1. Matyášek Dvořák a Terezka Dvořáková (TOM Práčata Rapšach)

 

Děkujeme všem závodníkům a závodnicím a našim a milým hostům

za skvělé výkony v extrémních povětrnostních a teplotních podmínkách

a za příkladnou reprezentaci školy a oddílu!!!

VŠEM GRATULUJEME K UMÍSTĚNÍ!!!

Všem postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském závodě,

který se bude konat 23. 4. v Sudoměřicích u Tábora!!!

Děkujeme všem organizátorům,

 stavitelům trati, rozhodčím a pedagogickému dohledu

za zdárný průběh závodu!!!

Děkujeme všem vyučujícím, kteří se podíleli na přípravě našich reprezentantů a reprezentantek!!!

 

 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

 
     
 

27. 3. uspořádal náš TOM „Práčata“ pod vedením p. řed. Karla Snětiny od 13.45 hodin již dlouho toužebně očekávanou, tradiční a oblíbenou soutěž Uzlování s Práčaty pro všechny věkové kategorie zúčastněných soutěžících.

Výsledky „Uzlování s Práčaty“ 2017 (výpis)

Více na http://www.rapsach.cz/tom/letos.htm

Kategorie mladší – 1. až 3. třída

1. místo Danda Šikr

2. místo Lucka Machačová

3. místo Pepča Břenek

 

Kategorie starší – 4. až 6. třída

1. místo Verča Břenková

2. místo Ondra Šikr

3. místo Ondra Machač.

Opět jsme se velmi snažili!!!

Zúčastněným soutěžícím děkujeme za skvělé výkony

a všem na stupních vítězů i mimo ně gratulujeme!!!

 

FOTOGALERIE

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

    

 
     
  13. 3. si naši malí a velcí turisté v rámci své pravidelné oddílové schůzky užili pod vedením řed. Karla Snětiny tréninkový turistický závod. Nejoblíbenější disciplínou se stala lanová lávka.

FOTOGALERIE

 
     
 

 

FOTOGALERIE Z PEČENÍ

 

FOTOGALERIE Z KARNEVALU

 

FOTOGALERIE MASEK

 
     

 

25. 2. uspořádal od 14.00 do 16.30 hodin náš turistický oddíl „Práčata“ a naše základka dětský maškarní karneval v tělocvičně naší školy.

Opět jsme si zatančili v rytmu známých a osvědčených pecek i nových světových a českých hitů a zadováděli jsme si při hrách a soutěžích.

Pro nápaditější kreace a zdařilejší výkony na tanečním parketu a při hrách jsme se posilňovali mlsáním bonbonků a jiných dobrot za odměnu vysoutěžených a vybojovaných za zručnost, přesnost, výdrž a prostě chuť si zasoutěžit a zasportovat a taktéž ukusováním sladkých perníčků známých tvarů, barev a hlavně chutí – srdíčka, rybky, košíčky, květy, ježečci, muchomůrky, kachny, slípky, psíci, kočičky a také zcela nově pojídáním párků v rohlíku, koláčků a minipizzy - mňam!!!

A jaké masky jsme potkávali na tanečním parketu?

Piráty, medvídky, berušky, šerifa, princezny, andílka, korzára, sloní dvojčata, holčičí dvojčata, hasiče, čarodějnice, sloníka, robota, bojovníky z Hvězdných válek, Červenou karkulku, kostlivce, lva, bílou paní, komiksové a hororové hrdiny, Jokery, víly vodní i lesní a luční, tygříka, kuchaře a kuchtíka, indiánské náčelníky, čerty, čertice a čertíky, včeličky, broučky, motýlky, roztomilá zvířátka aj., tedy necelých padesát nádherných masek – děkujeme!!!

A kterých her a soutěží jsme se zúčastnili?

Hod do huby, chůze na špalcích, průchod bažinou, taneček kolem papírků na vítěze. Do tance a soutěží se s chutí spolu s dětmi zapojili také jejich rodiče. A na hit Jede, jede mašinka jsme opět procestovali celou tělocvičnu! Všechny masky při velkolepém defilé za enormního zájmu blesků fotoaparátů a objektivů kamer světových i místních tiskových agentur a deníků obdržely za odměnu pamětní lístek a tradiční sladké velkosrdcaté perníkové mámení taktéž vytvořené v cukrářskoperníkářské dílně naší školní družiny.

Děkujeme našemu cukrářskopekařskému týmu ze školní družiny!!!

Děkujeme kuchařskému týmu za skvělé a velmi chutné občerstvení!!!

Děkujeme všem maskám za pestrý taneční rej!!!

Děkujeme všem rodičům a návštěvníkům za vytvoření bezva maškarní atmosféry!!! Děkujeme DJ Ondrovi a Honzovi a asistentkám u her a soutěží Elišce a Aničce!!! Děkujeme všem organizátorům a organizátorkám,

pomocníkům a pomocnicím

z řad našich současných a bývalých žáků a žákyň, dětí a dospěláků

za zdárný průběh karnevalu!!!

 

 
 
 

 
       
 

1. 1. 2017 jsme se spolu s TOMÍKY od 10.00 hodin vypravili z návsi u kostela na již tradiční a stále oblíbený novoroční výšlap. Bylo nás dvacet a díky panu Machovi a Ondrovi Šikrovi jsme si i opekli první buřtíky roku 2017. A hlavně jsme si užili nádherné počasí!

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017!!!

 

FOTOGALERIE