Rok 1985

 

karel.snetina@j-hradec.cz


Domů Nahoru

 

 
 
 

Spartakiádní turistický sraz - Praha 1985
( Z historie oddílu )

 
       
 

Prvním naším samostatným táborem byla účast na srazu turistů v Praze na Džbánu. Jelo nás devět - Honza Ševčík, Rosťa Novák, Míša Hrubá, Martina Čechová, Radka a Stánina Kronikovy, Jana Rottnerová a Jarka Drhová. Viděli jsme toho moc, prolezli celou Prahu, zažili spartakiádní vystoupení, podívali se do Lidic,...
A taky se mi udělalo špatně na horské dráze, na kterou mě "milánkové" dohnali, Míše bylo špatně z dvou kil třešní na Mostecké věži, Radka pádem zablokovala jezdící schody v metru, Rosťa s Honzou se ztratili na Petříně - vlastně bylo málo míst, kde by se Honza s Rosťou neztratili - šli taky teprv do páté třídy.
 
  A viděli jsme spoustu vystoupení, seděli s "Mimtriem" na jedné žíněnce v tělocvičně a povídali si s Milošem Nesvadbou a Světlanou Nálepkovou, a taky s !Upírem" Krejčím...
Pak už nás jen dvakrát za sebou vyplavila bouřka, Jarka ztratila na diskotéce zlatou náušnici - a jeli jsme domů...
Se spoustou nových poznatků, nových přátelství, novou písničkou (dodnes v oddíle zpívanou "Kedy vo, vo, vo..." - a hlavně rozhodnutí, že příští rok jedeme zase někam na sraz.

 
       
 

 
Na obrázku vpravo Rosťa s Honzou nenápadně vykukují za zábradlím Mostecké věže - jedna ze vzácných chvil, kdy se neztratili!
 
 
 

 

Na Kleť jsme jezdili několik let za sebou v únoru na zimní setkání turistických oddílů mládeže, ale Alpy jsme za ta léta viděli jen jednou.

  První jarní kilometry okolo Třeboně.  
       
   
  Zastávka na občerstvení, a zase šlapem dál - ve Veselí na dálkovém pochodu "Krajem rybníků".