Rok 1986

 

karel.snetina@j-hradec.cz


Domů Nahoru

 

 
 
  Sraz turistických oddílů mládeže - Český Krumlov 29.6. - 6.7. 1986
(z historie oddílu)
 
       
  ...a bylo nás patnáct. Šárka Kocinová (Slívová), Jana Rottnerová, Radka Kroniková (Ševčíková), Martina Čechová (???), Stáňa Kroniková (Pytlová), Jarda Houha, Rosťa Novák (dnes příslušník Sboru mírových sil OSN v Jugoslávii (psáno v roce 1993)), Helenka Pommerová zvaná Pometlo, Helenka Machová, Lenka Konečná, Olda Švec, Lucka Enšpiglová (kdepak je jí asi konec?), obě Majky (malé bylo jeden a půl roku a seděla před stanem na nočníku) a já. Tábořili jsme deset dní spolu s oddíly z celých Čech a Moravy na koupališti v Krumlově. A kmitali jsme vesele - už dlouho jsme se tak málo nevyspali! Budíček každý den nejpozději v šest hodin, ale viděli jsme kus světa. Kromě prvního dne, kdy nás omylem podle "cizokrajného" názvu Rapšach zařadili mezi nejvzdálenější účastníky a jeli nám ukázat Žumberk, Nové Hrady, Terčino údolí a Kraví horu, a pak se divili, že už jsme tam všude byli. Ale hned druhý den jsme zavítali někam, kde jsme to (alespoň většina z nás) neznali. Čertova stěna, Vyšší Brod, Holice, Horní Planá, Kájov, a večer pak ještě skupina Minnesengři. A ve středu pro změnu vstáváme už v půl šesté, abychom stihli v děsném vedru absolvovat dvacet pět kilometrů. Nejprve na naši oblíbenou Kleť, kde jsme někteří byli toho roku již po čtvrté, lanovkou do Holubova, odsud na Dívčí Kámen, do Zlaté Koruny a vlakem do Krumlova. No a večer do zámeckého parku na Sen noci svatojanské - co vám mám povídat, byla to nádhera.
 
 
  Ve čtvrtek ráno do Kaplice a odtud přes Děkanské skaliny na Kohout - ve stínu čtyřicet a nikde voda - přes Pořešín do Soběnova a zpátky do Kaplice. Tam Olin pohřešil peněženku a byl z toho tak smutný, že ani nejedl! Ale večer ji zase nalezl, z radosti snědl pětadvacet knedlíků k večeři a při koupání na vltavském jezu nám proplaval propustí mezi mraky vodáků a pod ní zůstal viset pupkem na mělčině. V pátek je v kronice zápis s mnoha vykřičníky - spali jsme si do sedmi!!! Prohlíželi jsme si jenom Krumlov, a pak si odskočili na Kluka. Večer byl společný táborák, každý oddíl něco předvedl a rozcházeli jsme se až po půlnoci. V sobotu nejdřív na prohlídku kasáren - tolik tanků, transportérů, samohybných děl a podobného neřádstva nikdo z nás do té doby neprolezl. Odpoledne pak turistický závod a překážková dráha, navečer koupání na rybníce asi tři kilometry za Krumlovem. Večer bylo v letním kině slavnostní zakončení srazu.
V neděli už čekala jen cesta domů. Každý si s sebou odvážel kupu krásných vzpomínek, a Šárka navíc budoucího manžela.
Jo, je to už vlastně dávno...
 
 
 
   
  Koncem března nebo začátkem dubna jsme jezdili do Veselí nad Lužnicí na pochod "Krajem rybníků". A v září zase do Chlumu na "Stopou rybníkářů".  
       
   
  Okresní kolo Turistických závodů mládeže na Landštejně.